Bohaté Vianoce v divadle Nová Scéna

Stalo sa už milou tradíciu, že Divadlo Nová scéna krátko pred vianočnými sviatkami poteší svojich divákov a fanúšikov Vianočným koncertom.  S nápadom usporiadať takýto slávnostný koncert prišli pred časom samotní členovia súboru a tak sa v stredu 19. decembra  konal v poradí už štvrtý Vianočný koncert –  s podtitulom “Bohaté Vianoce”.
V réžii Patrika Vyskočila a v podaní sólistov ako Mirka Partlová, Ján Slezák, Patrik Vyskočil, Dárius Koči, Romana Dang Van, Lukáš Pišta, Róbert Halák, Monika Drgáňová a Lenka Machciníková  odzneli nielen skladby z muzikálov West Side Story, Dreamgirls, Chicago, Moulin Rouge ale aj skvelé jazzové, swingové i popové aranžmány skladieb svetových i domácich autorov. 20 členný orchester  a 6 členný zbor pod vedením Ľubomíra Dolného sa postaral o výborný zvuk, skupina CreDance s choreografom Ladislavom Cmorejom zaplnila javisko tancom a dvojica moderátorov Dávid Hartl, ktorému milo sekundoval len 8 ročný  Simon Müller, pobavila všetkých svojim šarmom a humorom.

Výnimočný bol tohtoročný koncert svojim charitatívnym rozmerom. Herci sa vzdali svojich honorárov v prospech Nadácie Detského kardiocentra, za ktoré sa nakúpili dva EKG monitory na kontrolu činnosti srdiečok detí v domácich podmienkach  a počas večera mohli aj diváci v rámci zbierky prispieť  Nadácii Detského kardiocentra. Vyzbieralo sa vyše 1500 eur,  ktoré budú použité v prospech chorých detí.
Bodkou za celým slávnostným koncertom bola autorská skladba našich umelcov “Kúsok seba”, ktorú zložil Ľubomír Dolný a otextoval Zoro Laurinc. Aj vďaka nej sme si uvedomili, že blížiace sa Vianoce by mali byť viac o vzájomnej blízkosti a spoločne prežitom čase, a nie o hmotných daroch.