Čarovná vianočná dedinka zámku Schloss Hof

V sobotu 22. novembra otvorí svoje brány pôsobivý adventný trh na zámku Schloss Hof, ktorý  láka svojou netradičnou atmosférou i rozmanitým programom.

Počas piatich predvianočných víkendov sa letné vidiecko sídlo princa Eugena a Márie Terézie premení na netradičnú vianočnú dedinku. Na arkádovom dvore zámku sa stretne mnoho regionálnych vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom pestrý sortiment zahŕňajúci umelecké výrobky, tradičné lahôdky i množstvo drobností, ktoré sa Vám môžu stať skvelou inšpiráciou pre vianočné darčeky.  Vďaka zámockým prehliadkam sa návštevníci dozvedia viac o živote tých najznámejších obyvateľov zámku a taktiež množstvo zaujímavostí o tom, ako sa oslavovali Vianoce v dome Habsburgovcov. Súčasťou adventného programu je aj výstava jasličiek vyrobených z pravého dreva. Vďaka viacerým exponátom budú predstavené rôzne techniky a aspekty tejto vianočnej tradície.

17©MAGMAG-Events-&-Promotion-GmbH

Na zámockom statku pocítite šarm tradičných vidieckych Vianoc. Jeho zvierací obyvatelia si v barokovej stajni i v zverníku s radosťou počkajú na pohľadenie malých návštevníkov. Ešte bližšie k zvieratkám môžu byť deti pri jazdách na poníkoch. Míľou pôžitkov, ktoré sa nachádza medzi zámkom a statkom, sa budú šíriť ľahodné vôňe pečených mandlí, punču a medovníkov. Sladké i slané lahôdky sa postarajú o blaho Vášho bruška.

Radostné vianočné očakávanie možno vďaka vianočnej dedinke nie len vidieť, cítiť a ochutnať – ale aj počuť! Dychová hudba v arkádovom dvore ako aj vianočné koncerty Marchledskej filharmónie s tónmi Vivaldiho, Corelliho a Händla spríjemnia čakanie na najkrajšie sviatky v roku. Skupinám odporúčame rezervovať si vstupenky na vianočné koncerty v dostatočnom predstihu.

Všetky deti, ktoré už netrpezlivo čakajú na Ježiška si dlhý čas čakania spríjemnia špeciálnym detským programom. Na návštevu príde viedenský práterský gašparko, kúzelník Helmut predvedie svoje kúsky zo sveta mágie. Fanúšikovia kreatívnych aktivít si prídu na svoje v dielničkách Detského a rodinného sveta, tu na nich čaká maľovanie, majstrovanie, vianočné pečenie, písanie listu Ježiškovi a mnoho iných aktivít pri ktorých sa kreativite medze nekladú. Svojou návštevu iste poteší aj Mikuláš, ktorý sa na zámku zastaví 6. & 7. decembra spolu so svojim anjelikom.

Vianočné trhy sú už každoročne vrcholom sezóny na zámku Schloss Hof, navštívte ich pohodlne priamo z Bratislavy až pred zámocké brány so Slovak Lines. Lístok zahŕňujúci spiatočnú dopravu i vstup do vianočnej dedinky nájdete jednoducho a rýchlo na http://www.slovaklines.sk/zamokschlosshof.html.

V roku 2015 otvorí Schloss Hof svoje brány už 1.1. počas všetkých víkendov. Príďte na zimnú prechádzku idylickým statkom a navštívte interaktívnu výstavu o zásobovaní zámku a úpne novú výstavu „Hráme sa na vojnu – Detstvo pred 100 rokmi“, ktorá predstaví hračky z čias I. svetovej vojny a umožní nahliadnuť do života detí v týchto ťažkých časoch. Spríjemnite si zimné víkendy a strávte krásny rodinný deň na vidieku.

Bližšie informácie nájdete na www.weihnachtsdorf.at a www.schlosshof.at