Aká je tohtoročná móda pre deti a ich mamy?

Detičky nemôžu byť na chvoste: Veselá móda pre ne

Aby si deti vedeli vychutnať leto, potrebujú pohodlné príjemné oblečenie, ktoré bude vzdušné a nebude ich v pohybe nijako obmedzovať. Viaceré módne značky pripravili špeciálne zábavné kolekcie pre malé slečny a fešákov. Na trhu nájdete aj zmenšeniny dámskeho oblečenia alebo outfity – dvoj-kombinácie určené pre matky a dcéry, či pre synov a oteckov.

móda pre deti

Veselé a žiarivé

Každá mama miluje, keď sú jej ratolesti veselé a žiaria. Súčasťou tejto mozaiky je aj oblečenie. Deti, rovnako ako my v lete, uprednostňujú oblečenie, ktoré nie je fádne, nudné a je zrkadlom ich kreativity, hravosti a životného štýlu. Kolekcia Pre novú sezónu sú trendové hravé potlače tropických kvetov, indiánske motívy, kreatívne spracované námornícke vzory i veselé farby. K dispozícii pre všetky vekové kategórie chlapcov, dievčat i pre najmenšie bábätká.

Aká matka, taká Katka

Je rozkošné, keď sú mama a dcérka rovnako oblečené. V tohtoročných letných kolekciách sa výraznejšie ako kedysi uplatňuje rifľovina, rovnako dôležitú úlohu majú vzdušné, ľahké textílie. Sú vhodné na bežné letné dni, ale aj na dovolenky. Zo strihov figurujú také, ktoré čo najmenej obmedzujú. Voľné sukne, kraťasy širšie tričká. 

Farebnosť od výmyslu sveta

Letným kolekciám dominujú pastelové farby, a to najmä ružová a odtiene žiarivej žltej. Stále sú veľmi aktuálne flitrové aplikácie, ktoré sa na oblečení sa menia dotykom – vytvárajú inú podobu obrazca. Hravá móda je skvelá nielen pre deti, ale zábavná aj pre nás starších. Základom dámskej i detskej letnej kolekcie sú šaty s odhalenými ramenami, no nechýbajú tričká, blúzky, šortky, sukne. Nemôžeme zabudnúť na doplnky – slnečné okuliare, espadrillky a kabelky vo veľkostiach pre dievčatá i ich mamičky.

Nebojte sa kombinovať

V móde detí, rovnako i mladých ľudí sa teraz môžeme vyblázniť úplne naplno. Kombinovať vzor so vzorom, rôzne farby tak, aby to podčiarklo našu osobnosť, či osobnosť dieťaťa. Kontrasty, rifľovina, ale aj úplne šialené farebné a vzorové kombinácie. Jednoducho to, na čo sa cítime a v čom sa naše dieťa dobre cíti. Nezabudnime na hravé doplnky – okuliarky, šatky, klobúčiky či šiltovky, a samozrejme, pohodlné a vzdušné topánky.

-sz-

Foto: Mohito, Desigual