Ako vznikli mikiny a prečo ich ženy tak často kradnú priateľom zo skrine?

Mikiny vôbec nie sú trendom súčasnosti. Aj keď ich história nie je vôbec dlhá, spočiatku išlo len o pracovný odev, ktorý navrhla spoločnosť Champion zamestnancom pracujúcim v továrni s mrazenými potravinami v New Yorku. Bolo to v 30. rokoch minulého storočia a slúžila ako pohodlný odev s kapucňou, ktorá všetkým pracovníkom spolahlivo chránila hlavu. 

Vedeli ste, že? Samotnú kapucňu už poznali ešte dávno predtým. Používali ju napríklad mnísi v kláštoroch. 

Časom sa ale mikina stala súčasťou najmä športových odevov a svojich priaznivcov lákala najmä kvôli vysokému komfortu, pretože sa ukázala ako skvelým “výdobytkom” tréningov v exteriéri. Jednotlivé športové pohyby nijak neobmedzovala a kapucňa dokonale ukryla hlavu nielen pred chladom, ale aj pred pálivým slnkom.

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Vplýva nosenie priateľovej mikiny na ženskú psychiku?

Nemožno tak ďalej pochybovať o nekonečnom využití mikín, preto sa zrejme stala terčom krádeží mnohých žien. Nájazd na priateľovu skriňu podnikajú pravidelne so slovami “zlatko, dnes je chladno, požičiam si tvoju mikinu, aby mi nebola zima, a aby som so sebou celý deň nosila tvoju vôňu” a bla bla bla, podobné sladké reči. Po návrate domov však žienky ako mávnutím čarovného prútika zabúdajú, kto je (bol) jej skutočným majiteľom, a tak sa “nečakane” ocitajú mikiny v ich poličkách.

Páni, nemôžete im to mať za zlé. Štúdia publikovaná v časopise Journal of Personality and Social Psychology zistila, že vôňa osoby, ktorú milujete, môže pomôcť tým, ktorí trpia osamelosťou a úzkosťou. Namiesto obľúbenej mikiny vám teda zostane aspoň dobrý pocit. A zima.

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Priateľova mikina ako trendy módny doplnok

Okrem pocitu pohodlia sa tak mikina môže stať aj “oversized módnym doplnkom”. Pokiaľ teda nemáte priateľa s výškou Hobita. V tom prípade by bola len “módnym doplnkom”. Či je to tak, či onak, môžete v nej zažiariť aj inde, ako doma na gauči. Už dávno sa totiž nemusí nosiť len k vyťahaným teplákom.

Pánsku mikinu stačí skombinovať s boyfriend džínsami a obyčajnými teniskami. Takýto outfit nemusí byť vôbec nudný, keď sa zameriate na detaily. Výrazné líčenie, padavé farebné náušnice, zaujímavá kabelka alebo vzorovaný opasok, pod ktorý zasuniete jej prednú časť. Zapletané copíky alebo plážové vlny na vlasoch všetkému dodajú poriadnu dávku vkusu a doplnia celkový komfort a ležérnosť samotnej mikiny. Pripravené vyjsť do ulíc? 

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Podobne môžete kombinovať akékoľvek nohavice či dokonca kraťasy, čo sa vám určite zíde pri chladných letných večeroch. Pokiaľ je však mikina väčšia, čakajte aj poznámky typu, či ste si zabudli nohavice.

Poproste o odpustenie a strihajte

Aby ste svoj štýl nosenia mikín posunuli o level vyššie, budete potrebovať len jednu vec, ktorú isto nájdete aj u vás doma. V prvom rade však treba mužské pokolenie o tomto vážnom kroku informovať, a potom už len stačí vziať nožnice a odstrihnúť spodnú časť celej mikiny. S nohavicami rôzneho druhu s vysokým pásom sa posuniete k módnej dokonalosti. Odhalením kúska kože potešíte okolie, a môžete už len dúfať, že vám to priateľ odpustí.