Biznis štýl

Myslíte si, že v lete je veľmi ťažké nájsť vhodné oblečenie do kancelárie? Pokiaľ ste toho názoru, že prísny kancelársky štýl znamená zároveň aj nevzdušné materiály a upnuté strihy, môže to tak byť. Prečo si však v lete nedopriať aspoň trošku voľnosti – tak aby ste neporušili „povinný“ pracovný štýl obliekania?

Ukážme svoju profesionalitu
Obchodný vzhľad má svoje pravidlá a keď pracujete na pozícii, kde sa často stretávate s obchodnými partnermi, či inými pre váš profesijný život dôležitými osobami, je jasné, že vaše oblečenie musí byť štýlové. Najvhodnejšia je klasická elegancia. Jej cieľom je vyzdvihnúť vašu profesionalitu a pozíciu, na ktorej v zamestnaní fungujete.

Preč s fádnosťou
Dôležité však je uvedomiť si, že i pri tomto strohom štýle obliekania, nemusíme pôsobiť „sucho“ a fádne. I napriek prísnym pravidlám takéhoto štýlu sa môžeme pohrať s kreativitou a fantáziou a tak zvýrazniť našu osobnosť. Alebo ešte jednoduchšie – prenechajme túto hru na odborníkov a my sa len kochajme tých, čo nám najviac sadne.

Simple Office
Veľmi zaujímavé modely presne v intenciách spomínaného predstavila na tohtoročné leto značka Mohito. Pre ženy, ktoré hľadajú niečo viac ako len nudnú uniformu priniesla kolekciu Simple Office. Kostýmy, topy a nohavice tejto kolekcie pridajú na dôveryhodnosti, sebavedomí i pracovnom šarme každej žene, ktorá musí nosiť kancelársky štýl.

Niet nad jednoduchosť
Všetky oblasti  a módne štýly v roku 2015 pretkáva jednoduchosť a čisté línie. Ešte omnoho viac to platí práve v oblečení do kancelárie, kde môže byť akýkoľvek volánik, či iný prvok len a len na škodu. Tie si radšej nechajme na večer s partnerom alebo nákup s kamarátkou.

Dôležité detaily
Módne oblečenie do kancelárie nesie plne charakter klasiky, tá je však obohatená zaujímavými drobnosťami. Rozhodne to nie sú záležitosti, ktoré bijú do očí – skôr naopak. Môžu to byť rôzne prestrihy, znaky alebo písmená na fazóne, atypické zapínanie. Pre celkový dojem oblečenia sú však nesmierne dôležité. Samozrejme, pri klasickom kancelárskom štýle sa nemôžeme veľmi farebne vyblázniť. Nič nepokazíme nesmrteľným čiernobielym kontrastom, ktorý do dokonalosti doťahujú aj doplnky, a to napríklad kabelky. Tie môžu byť  malé i veľké a zmestí sa do nich všetko potrebné pre obchodné rokovanie. Takže – ešte si myslíte, že kancelárske oblečenie musí byť nudné?

-sz-

Foto: Mohito