Boho avantgarda: Jedinečný štýl na jeseň

Je mnoho spôsobov, ako ukázať svoju originalitu. Patrí k ním aj avantgarda v obliekaní. Ak sa vám páči boho štýl a boho avantgarda a buržoázna elegancia, počas tohtoročnej jesene budete mať veľa príležitostí vybrať si skutočne jedinečné oblečenie.

Boho avantgarda
stock.adobe.com

Umenie, história, ale aj vzrušenie

Boho avantgarda i buržoázna elegancia sú motívmi jesenných kolekcií viacerých známych značiek. Prekvapí honosnosťou, momentom vzrušenia a tajomnosťou, ktorá z outfitov vyžaruje. Tento štýl viac zahaľuje ako odhaľuje a zároveň prináša intenzívny nádych histórie, umenia a nostalgie skombinovaný s moderným pohľadom na svet.

Prekvapivá extravagancia

Moderný boho štýl oslavuje spôsob obliekania sa z konca 19. a zo začiatku 20. storočia, ale je doplnený o moderné strihy a športové prvky. Napriek mnohým romantickým prvkom a detailom sú dnešné kolekcie praktické a dobre nositeľné – najmä vďaka materiálom a voľnejším strihom. Zaujímavo vyzerá, napríklad, kombinácia romantického strihu s bielym stojačikom s volánikom a látkou s maskáčovým vzorom.  Navyše čaty sú vpredu naberané a previazané zlatým opaskom.

Neprehliadnuteľné prvky

K najväčším lákadlám jesenných kolekcií v štýle boho a buržoáznej elegancie patria neprehliadnuteľné, históriou inšpirované saténové šaty s výraznými rukávmi, bohato zdobené šaty a sukne v boho štýle, použitie transparentných materiálov, riasení, vysokých golierov a ozdobných gombíkov. Nájdeme tu tiež vzory a motívy z 50. rokov, ale aj bohaté kvetované látky – najmä červené na čiernom podklade.

Lesklé kabáty a objemné roláky

Retro prvky nájdeme v podobe lesklých materiálov, z ktorých sú trendové kabáty. Prekvapením sú hrubé roláky. Stojačiky a roláky sú aj súčasťou šiat či kabátov. K dlhým hodvábnym šatám sa skvele hodí šatka rovnakej farby. A čo obuv? I tu je kladený dôraz na kontrast. K šatám z jemných materiálov sa nosia výrazné „bagandže“ v tmavých farbách. Vysokou podrážkou a leskom nič nepokazíme.

Z farieb prevládajú: machová zelená bordová, odtiene hnedej, hrdzavá, hnedočervená, čierna, matná ružová, červená.