Dotvorme si outfit – nechajme sa uniesť

Dotvorme si outfit sviežimi doplnkami!

Hádam ani nie je také obdobie, keď šperky, kabelky a najrôznejšie doplnky na žene vyniknú lepšie ako v lete. Je to do veľkej miery tým, že máme na sebe len málo odevu, a tak majú šancu viac vyniknúť. Ale aj tým, že hravosť a sviežosť k slnečným dňom jednoducho patria, tak sa nimi nechajme uniesť.

outfit

Na rôzne situácie, i podľa nálady

Rôzne situácie si vyžadujú rôzne kabelky. Nikdy ich nie je dosť a každý outfit a príležitosť si vyžaduje uvažovať nad tým, ktorú si so sebou zoberieme… Pripravme sa na novú sezónu jar/leto 2016 a vybavme sa doplnkami na rôzne príležitosti a rôzne nálady. Veď i nálada zohráva veľmi dôležitý moment, na základe ktorého si vyberáme.

Pastelové odtiene povedú, ale…

Napriek tomu, že jar a leto budú v znamení zemitých tónov a decentných pastelových farieb, na voľný čas si môžeme zvoliť aj výraznejšie a bláznivejšie odtiene. Favoritov do práce, či na nákupy a na bežné nosenie si však vyberajme najmä z prvých spomínaných. Zaujímavo pôsobia kombinácie čiernej, bielej so staroružovou, sivej s ružovou, béžovej so zlatou.

Výraznejšie typy, ktoré sa neboja byť viditeľné, hravo zvládnu aj kombinácie výrazných farieb na doplnkoch, špeciálne na kabelkách, tie najtrendovejšie by mali odzrkadľovať minimalizmus. K tomu peňaženka v rovnakom štýle, či nápadné extravagantné hodinky –  a nikto nás neprehliadne.

Kabelkové vzory

Stále vedie geometria, avšak čoraz strohejšia, prísnejšia a pritom svojím spôsobom úplne hravá. Dizajnu doplnkov na túto sezónu dominujú čiary, trojuholníky a umelecké motívy. Figuruje čistota, teda kombinácia maximálne troch farieb, ktoré sa zároveň ľahko dajú skĺbiť s oblečením a celkovou úpravou. Samozrejme, príležitostné kabelky na spoločenské udalosti a slávnosti si môžu dovoliť aj rôzne druhy zdobenia – veľmi aktuálne sú kvetinové motívy, napríklad vo forme decentnej čipky tón v tóne s podkladovým materiálom tašky.

Praktická taška by mala byť aj kvalitná

Najobľúbenejšie sú väčšie praktické tašky, ktoré môžeme použiť multifunkčne. Do práce, na prechádzku, ale aj na nákup, a preto treba dbať na kvalitu spracovania – nosievame ich totiž dennodenne a často musia vydržať nemalú záťaž. Do úvahy by sme vždy mali brať okrem estetickej stránky a toho, ako bude kabelka ladiť s oblečením i to, či a ako dlho zvládne odniesť všetko potrebné. Veľmi praktické okrem kabeliek sú i ruksaky, ktoré využijeme najmä pri športovaní, ale zmestia sa tam nielen veci potrebné na cvičenie.

A nezabudnime : Leto je o kvetoch, a tak vôňa a krása kvetín vždy poteší naše zmysly – doprajme si ich teda aj na doplnkoch. Fascinujúce sú ako 3D modely.

-sz-

Foto: Reserved, Marks & Spencer, Mohito