H&M a Helena Christensen vytvorili kapsulovú kolekciu

H&M oznamuje spoluprácu s fotografkou, kreatívnou riaditeľkou a ikonickou supermodelkou Helenou Christensen. Malá, ale premyslená kolekcia s expresívnymi fotografiami kvetov od Heleny Christensen, ktorá je zároveň autorkou kampaňových snímok ktoré vznikli k tejto kolekcii. Rada je tvorená súborom tričiek a mikín. Celá kolekcia bude dostupná v obchodoch po celom svete, rovnako ako na hm.com, od 30. januára.

Helena Christensen

Helena Christensen je jednou z ikonckých supermodeliek deväťdesiatych rokov, ktorá bola zvečnená na nespočetnom počte tituliek módnych časopisov. Narodila sa v Kodani a teraz sa predovšetkým venuje módnej a umeleckej fotografii – jej diela sa objavujú v módnych a dizajnových časopisoch, zároveň sú jej fotografie prezentované v galériách po celom svete.

Tričká a mikiny, to je kolekcia Heleny Christensen x H&M – nenútená, ale zároveň trendy. Strihy, navrhnuté tímom H&M, zahŕňajú zakrivené lemy, voľne padnúce tričká, skrátené dĺžky a mikiny oversized strihu. Farebná paleta bielej, čiernej a béžovej poskytuje dokonale čisté pozadie pre Helenine fotografie kvetín a dáva im tak možnosť vyniknúť.