Logá, batika a exotika! Tieto vzory musíte vyskúšať!

Módne trendy sa menia tak rýchlo, že ich ani nestíhame sledovať. Každú sezónu sa v obchodoch objavia nové kúsky alebo sa po niekoľkých rokoch vráti to, čo sa nosilo kedysi. Tento rok je to batikovaný vzor, veľké logá a exotické motívy.

batika a exotika

Ako a na čom ich nosiť túto jar prezrádzajú nasledujúce riadky.

Logománia                                 

Trend, ktorý dominoval aj v minulom roku, pokračuje! Svetoví módni návrhári a módne domy pokračujú v štýle logománie aj túto sezónu. Nájdete ich naozaj všade. V rôznych farbách, veľkostiach, materiáloch a taktiež na rôznych modeloch oblečenia. Tričká, spodná bielizeň, ponožky, nohavice, topánky, svetre, kabáty… Všetko, čo má niečo spoločné s módou, podľahlo trendu logománie.

Pri tomto trende navyše platí:  Čím výraznejšie, tým lepšie. Čiže len aby bolo logo čo najväčšie a najviditeľnejšie. Ideálne, aby svietilo na kilometre. Týmto trendom sa inšpirujú aj bežné módne reťazce a preto dnes logomániu nájdete doslova všade.

Exotické vzory

Exotické vzory kvetín, palmových listov či zvieracia potlač sú veľmi nápadné, je teda isté, že vďaka ním vás nikto neprehliadne. Najčastejšie ich tento rok nájdeme na šatách či nohaviciach širšieho strihu. Skúste napríklad farebné nohavice s veľkým palmovým vzorom, v ktorých sa budete cítiť nielen komfortne, ale aj štýlovo. Je to perfektný letný vzor,  nemal by vám však chýbať ani v jarnom šatníku. Pre odvážnejšie dámy môže byť skvelou voľbou obliecť sa do tropického vzoru od hlavy až po päty no pre menej odvážne je riešením vzory skombinovať s neutrálnymi jednofarebnými kúskami. Tropické vzory môžete pokojne nosiť aj na jar, no zvoľte ich radšej v tlmenejších odtieňoch. A pokiaľ si zaobstaráte aj doplnky, váš outfit bude určite neprehliadnuteľný.

Moderná batika

Batikovanie patrí medzi najstaršie a tiež najpoužívanejšie spôsoby farbenia a zdobenia textilných materiálov.  Aj keď bola u nás batika jedným zo symbolov 90-tych rokov, pre väčšinu evokuje tento motív éru hippies zo 60-tych a 70-tych rokov. Pestrofarebné a psychedelické vzory síce nie sú bohvieako efektívnou záležitosťou, no nostalgia funguje aj v tomto prípade, a tak sa batika tento rok opäť vrátila, a to v masovom merítku.A aj keď by sa mohlo zdať, že ide o záležitosť skôr letnú a prázdninovú, opak je pravda. Batiku môžete túto jar nosiť na šatách, blúzkach či saku.  A aj keď je chaotická a divoká, batika je symbolom detstva, slobody a leta a už len preto by ste jej túto sezónu mali dať šancu.

Il. fotografia: pinterest.com

Galéria: Twinset, Cellbes, VERO MODA, Airfield – mClasse