Máte odvahu? Namiesto kvetín motívy džungle!

Exotické rastliny na jarných a letných šatách

Jar prináša zelené odtiene nielen do prírody, ale aj do módy. Nové trendy jarného a aj letného ošatenia charakterizuje aj špeciálny štýl, ktorý sa dá opísať doslova ako botanická záhrada na oblečení. Keď máte rady prírodu, určite sa budete nielen vo farbách prírody, ale aj v rastlinných – či už listových alebo kvetových motívoch cítiť dobre. Tu je pár tipov:

 

Namiesto kvetov listnaté porasty

Palmy, exotické kvety, džungľové porasty – to sú motívy, ktoré vytláčajú klasické kvety a kvietky, ktorých sú každé leto plné predajne oblečenia. Nádych exotickosti a nezvyčajná grafika, či zrkadlová potlač dodávajú šatám úplne iné čaro ako klasické kvetové motívy. Nepôsobia „presladene“ a prehnane romanticky, ale aj vďaka farebnosti skôr vyzývavo a dramaticky.

Botanická záhrada v meste

Farebnosť botanickej záhrady v meste, ako svoju novú kolekciu nazýva značka Karen Millen priťahuje pohľady už z diaľky. Zahŕňa všetky odtiene zelenej, od svetle žltozelenej až po tmavozelenú, ktorá hraničí s čiernou. Zaujímavým osviežením je svetlo tyrkysová alebo žltá. To si však radšej pozrime na fotografiách.

Triezve kombinovanie

A s čím takéto výrazné botanické kresby na oblečení kombinovať?  Na to, aby vynikli a vyzerali čo najpôsobivejšie logicky musíme voliť jednoduché a najlepšie aj jednofarebné doplnky. K džungľovým šatám veľmi dobre padne jednoduchá čierna bunda na zips a čierna listová kabelka. Možností kombinovania je však omnoho viac – výborne sa takáto botanická záhrada na odevoch kombinuje s trendovou svetlozelenou farbou alebo čistou bielou. Vyhnúť by sme sa však určite mali – aspoň pre túto sezónu kombináciám s inými výraznými , či menej výraznými farbami , najmä odtieňmi červenej, ružovej, modrej a fialovej.

Radšej kvety ako listy?

Nie každej z nás sa páčia listové porasty a zelená farba. Iné skôr uprednostníme motívy kvetov a jasnejšiu sviežejšiu farebnosť. Nie je problém, aj takto orientované dámy môžu byť úplne trendy. Hitom sú svetlozelené alebo žltozelené neónové kvety na polopriesvitnej látke bielej alebo telovej farby. V takýchto minišatách v tvare písmena A alebo sukničke určite osviežime nielen ulicu, ale aj svoj všedný deň.

Radšej tlmenejšie farby?

Tak potom si môžeme zvoliť šaty so vzorom kvetov alebo listov v zemitých odtieňoch. V tomto prípade sa môžeme viac pohrať so strihom, aby fádnejší vzor na nás vynikol a, práve naopak, pôsobil zaujímavo a štýlovo. Alebo čo tak len kúsok prírody vo veľkých detailoch na bielom alebo tmavom podklade?

-sz-

Foto: Karen Millen, Marks & Spencer, Desigual