Móda do mesta: CITY GIRL

Dovolenková móda sa mierne odlišuje od trendov, ktoré nosíme do mesta. Móda do mesta je odvážnejšia, prepracovanejšia, štýlovo prísnejšia. Dostáva priestor elegancia i extravagancia, nezvyčajné kombinácie. Síce nepôsobí vždy tak uvoľňujúco ako letná móda, o to viac je inšpiratívna.

Móda do mesta

Elegancia rozbitá vzormi

Letné, slnkom rozpálené mesto a moderná móda do mesta, elegancia rozbitá expresívnymi vzormi – to je trend City Girl ma tohtoročné leto. Základom tu je nadčasovosť, kontrast a nečakané prekvapenia. Biele nohavice sa perfektne kombinujú s výrazným vrchom s kontrastnou čierno-bielou potlačou. Novinkou je o čosi miernejšia tmavohnedo-biela kombinácia.

Živočíšne motívy, ale v nových podobách

Živočíšne motívy tu boli už pred rokmi. Najskôr drobné, potom výraznejšie, nakoniec v rôznofarebných kombináciách. Tentokrát sa nemusíme obávať klišé, pretože tieto vzory sa podobajú na abstraktné umenie a strihy ich využívajú veľmi originálne – neraz len na niektorých častiach odevov.

Biele gate, čierne sukne

K čierno-bielym vzorovaným topom sa skvele hodia nielen biele nohavice, ale aj čierne šikmo-strihané sukne. Ešte zaujímavejším riešením sú asymetrické čierne šaty so vzorovanou košeľou v pánskom štýle, ktorá sa nosí otvorená ako sako alebo kabátik.  Dôležitá jej jej dĺžka – do polovice stehien.

Ramienka, gombíky od vrchu po spodok a volán

Príjemným trendom do mesta sú letné šaty na hrubšie ramienka a so zapínaním na gombíky od vrchu po spodok. Nasadený volán na spodku šiat predlžuje ich dĺžku pod kolená. Najlepší dojem dosiahneme, ak si zvolíme šaty s drobnými vzormi a doplníme ich bielym tričkom. Jednoduché biele tričko je dnes považované za neodmysliteľné must have, ktoré nás nikdy nesklame a môžeme ho kombinovať s čímkoľvek.

Hravo a bohémsky

Šaty nad kolená s volánmi nielen na sukni, ale aj na rukávoch sa nosia veľmi príjemne, a ešte príjemnejšie vyzerajú. Môžu byť doplnené mašľou pod krkom, čipkou, či opaskom, vzorové i jednofarebný vždy budú pôsobiť skvele. Navyše veľmi dobre maskujú nedokonalosti postavy.

Foto: Reserved