Nový CASUAL štýl, ktorý vás nadchne

Obľubujete štýly, ktoré majú vlastné pravidlá a zvyčajne úplne iné ako prísna formálna elegancia či romantika? Nový casual štýl sa vám určite zapáči. Najlepšie na ňom je, že je pohodlný plne prispôsobivý a môžeme ho nosiť prakticky všade.

Nový CASUAL

Nielen na voľný čas

I keď je prednostne určený na voľný čas, môžeme ho uplatniť aj v práci – ak nemusíme nosiť špeciálne uniformy. Má vlastné pravidlá, ale odrážajú sa v ňom aj aktuálne trendy z prehliadkových mól. Popri vzdušný šatách so vzormi – od hadieho (tento vzor vyniká aj na blúzach a topoch a dobre sa vyzerá v jednofarebných kostýmoch) až po kvetinové sa veľkej pozornosti návrhárov tohto štýlu teší rifľovina. Nielen v podobe nohavíc. Praktické a pohodlné sú rifľové bundy s dĺžkou tesne pod zadok, voľné rifľové košele, volánové sukne z farebnej rifľoviny.

Naj farby a strihy

Z farieb neformálnemu štýlu kraľuje denimová modrá, ale aj odtiene tehlovej. Stále je módna sivá doplnená sviežimi odtieňmi. Skvelý look získate, napríklad,  keď si ku károvanému sivému kostýmu zvolíte limetkovo-zelený alebo žltý top. Strihy, nielen v prípade kostýmov, sú voľné. Rozšírené nohavice, predĺžené nadrozmerné saká s opaskom na pracku. Pás sa posúva vyššie – bedrové nohavice ani sukne sú pasé. Vyhráva nový CASUAL štýl a jeho pohodlie.

Praktické opaskové taštičky

Praktickým doplnkom, ktorý dobre vyzerá sú taštičky zavesené na opasku. Majú peňaženkový formát, elegantný vzhľad a môžeme ich nosiť na šatách, nohaviciach, i na kostýme. Zdôrazňujú uvoľnenú eleganciu a máte vždy po ruke všetko potrebné.

Tenisky aj k sukni

Nový casual by nebol dokonalý bez správnej obuvi. K tomuto pohodlnému a príjemnému štýlu sa nehodí nič lepšie ako moderné tenisky. Základom je vysoká zaujímavo tvarovaná podrážka. Krikľavé a výrazné farby sú už na ústupe. Najviac trendy budeme v čiernych alebo klasických bielych teniskách, ktoré sa hodia ku všetkému a nosia sa tiež k šatám. 

Foto: SiNSAY