Parka – športovo-elegantný kúsok

Do práce aj na voľný čas na chladnejšie dni?
Pomaly, ale isto sa ochladzuje a s tým nastáva otázka, aké trendové oblečenie si dať navrch. Uprednostňujete športovú eleganciu? Potrebujete oblečenie, ktoré je aj elegantné, ale zase nie priveľmi – kabátiky pre vás nie sú tým pravým? Veľkú módnu renesanciu počas tohto obdobia zažíva parka – športovo-elegantná bunda, ktorá nielenže je aktuálne v kurze, ale má kvalitatívne výhody, je zvyčajne dobre zateplená, nechýba jej kapucňa, ktorá v zlom počasí určite poteší a v krajšom ozdobí.

zena v zime

Funkčnosť na prvom mieste
Ste praktickou ženou, ktorá uprednostňuje štýlový a funkčný šatník? Ak nevieme, čo na seba v prvých jesenných dňoch a neskôr počas celej sezóny,  najlepšie spravíme, ak si zaobstaráme športovo- elegantnú parku.  Trendová bunda tohto typu má dĺžku do polovice stehien alebo minimálne pod zadok, vnútorný opasok na páse alebo jemne naznačený pás, nasadené veľké vrecká dvojité zapínané – na zips a na gombíkovú légu a vysoký golier a najmä kapucňu.

Na viacero spôsobov
Parka dosahuje svoj úspech tým, že je vhodná tak ako do práce, tak aj na voľný čas. Moderné praktické typy tejto bundy majú odopínateľnú kožušinu, takže sa dajú dobre nosiť aj počas zimy a nemusíme sa obávať chladu. Trendové sú kapucne lemované dlhšou umelou kožušinou, ktoré dodajú každej bunde ten správny šmrnc. Pokiaľ ide o farebnosť počas tohto jesenného a zimného obdobia prevládajú menej výrazné sivozelené a zelené odtiene, klasikou je čierna. Ak máte náladu na veselšie farby, zvoliť si môžete napríklad fuksiovú.

Predĺžená bunda
Ak pre vás klasická parka neznamená vytrhnutie z nudy alebo ten správny odev, vybrať si môžete z búnd v podobnom šporotovo-elegantnom štýle. Nič nepokazíte čiernou koženkovou alebo koženou bundou s kožušinovou vsadkou. Trendová je aj brúsená koža alebo semiš. Mnohé módne strihy v súčasnosti sú na páse voľné a dole majú hrubší patent, čo oceníme v chladnejších dňoch, pretože dobre držia teplo.

Polokabáty alebo kabátové bundy
Ďalšou skupinou športovo-elegantných búd sú polobundy – polokabáty v dĺžke do polovice stehien, bez kapucne a v minimalistickom štýle. Aj tieto majú voľný pás, či dokonca sú v týchto oblastiach rozšírené, a tak sa pohodlne nosia. Veľmi módne sú v kombinácií rôznych materiálov – hladkých a lesklých s drsnými. Dolu zvyčajne nemajú patent, ale sú jemne zúžené. Patenty, naopak, majú na rukávoch, a preto v týchto partiách viac pripomínajú bundy ako kabáty.

-sz-

Foto: Marks & Spencer, Reserved