Trochu iné džínsy ako tie, na ktoré sme zvyknutí!

Aj v rifliach môžeme zvýrazniť svoju osobnosť: Vyberme si netradičné!
Aké je najpohodlnejšie a najpraktickejšie oblečenie na zimu? Bezpochyby džínsy! Hodia sa do upršaných, zasnežených dní, dobre sa v nich cítime, keď je zatiahnuté, aj keď na chvíľu vykukne slniečko. Keď sa povie rifle, väčšina z nás si predstaví klasické modré jednoduché modely. Tohtoročná zimná sezóna však dokazuje, že fádnosti je koniec, a to aj pokiaľ ide o rifle!

Najdemokratickejšie oblečenie na svete
Džínsy neboli vždy považované za odev vhodný pre dámy, našťastie, zmenilo sa to. Dnes sú považované za najdemokratickejší typ oblečenia a nosia sa doslova na celom svete – bez ohľadu na sociálne postavenie, farbu pleti, národnosť, vzdelanie, či zamestnanie. Nové kolekcie pritom ukazujú, že aj dvaja milovníci týchto nohavíc môžu vyzerať a pôsobiť úplne inak – mať úplne iný štýl. Do džínsoviny totiž prenikajú rôzne techniky, ktoré ničia monotónnosť vzhľadu klasickej rifľoviny a zvýraznia váš štýl – nech je akýkoľvek.

džínsy

Vzory, výšivky, nové techniky
Takéto vzhľadovo pestré džínsy prináša napríklad značka Desigual. Nájdeme tu potlačené rifľové nohavice s typickými vzormi alebo výšivkami. Základom novej kolekcie sú bavlnené nite a metalický efekt. Najrôznejšie odtiene výrobcovia dosiahli laserovou technikou. Veľmi zaujímavo pôsobia matné vzory, ktoré sú výraznejšie z rubovej strany – vyniknú na vyhrnutej spodnej časti nohavíc. Ak máme radi výraznejšie pravidelné vzory, tiež máme dosť možností na výber. Pre kreatívne výstrednejšie typy sú určené rifle s rôznymi nápismi alebo symbolmi – napríklad symbolom srdiečka s otázkou WHY?

Materiálové a farebné kombinácie
Extravagantnou novinkou značky Reserved sú napríklad sivočierne rifle kombinované s imitáciou kože alebo nohavice, ktoré majú prednú stranu vo vzhľade kože a zadnú rifľovú. Značka Gate zase v jesennej kolekcii predstavuje rifle na prednom diely strihané z viacerých častí, materiálovo, farebne kombinované alebo fľakaté. Ďalšia z obľúbených značiek – Karen Millen prináša rifle s kvetinovou potlačou, či nohavice zošité z mnohých častí rôznych odtieňov modrej, doplnené záplatami z imitácie kože. Trendové sú rifle s rôznymi efektmi na bočných švoch – či už svetlejšími, tmavšími, vydratými alebo vzorovými. A nezabudnime – dolu vyhrnúť!

Stará klasika
Napriek mnohým rifľovým zaujímavostiam, stále zostávajú v trende aj klasické jednofarebné džínsy, najčastejšie v záhyboch vytieňované a v rovnom strihu. Stále sú aktuálne nohavice z rôznych farebných typov rifľoviny s naznačenými záplatami, či dierami, ktoré nechávajú viditeľnú bielu spodnú niť.

-sz-

Foto: Desigual, Reserved