SPÄŤ
Zlosované

Veľký plavkový manuál od BEPONu

Od: Henrieta Karabova 20.7.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Tohtoročné dlhé čakanie na príchod jari postupne nahrádzajú myšlienky na to ako stráviť kalendárne blížiace sa leto. Teplé slnečné lúče nás čoskoro prinútia odhaliť svoje krivky, veselo vhupnúť do plaviek a rozvíriť tak hladinu bazénu, mora či mužského testosterónu. Každá žena je jedinečná. Či už hovoríme o jej vlastnostiach alebo schopnostiach. Rozhodne sa toto tvrdenie týka aj postavy každej zo žien. Sen o ideálnej postave neovplyvňuje len stravovanie či pravidelný pohyb, ale často krát je typ postavy vopred predurčený stavbou tela či genetickými predpokladmi. Aby sa ženy každého typu postavy cítili v plavkách príjemne, sebaisto a krásne, prinášame vám informácie o aktuálnych trendoch, o tom ako si plavky vybrať a ako správnou starostlivosťou predĺžiť ich životnosť.

plavkový manuál

 

Aké módne trendy prináša leto 2017?

Hovorí sa, že v móde je dovolené všetko. Obzvlášť je možné si to všimnúť pri prezeraní kolekcií plaviek na nadchádzajúce obdobie. Pri výbere favorizovaného strihu či motívu sa naozaj nemusíte obmedzovať. Trendom sú rozmanité strihy nohavičiek, od v súčasnosti populárnych braziliek cez retro kúsky s vysokým pásom, po klasické bikiny. Rovnakú rôznorodosť si môžeme všimnúť aj pri výbere podprseniek, medzi ktorými nájdeme strihy s rôznym upevnením ramienok, alebo úplne bez nich, oživenie volánmi, klasické trojuholníky či odvážne sexi kúsky. Nájsť ten správny model nikdy nebolo jednoduchšie! Ak však patríte medzi oddaných sledovateľov najhorúcejších módnych trendov, určite vašej pozornosti neunikol návrat módy deväťdesiatych rokov.  Tak ako bežne dostupnú konfekciu, neobišiel tento trend i plážovú módu. Absolútnou hviezdou a stelesnením módnej znalkyne sa stanete v legendárnych jednodielnych plavkách s odvážnym vysokým vykrojením, ktoré opticky dokonale predĺži vaše nohy. V prípade podtlače dominujú najmä vtipné slogany či nápisy alebo batikovaný, výrazný kvetinový a zvierací motív.

Aké plavky sa hodia k môjmu typu postavy?

Základom pred kúpou plaviek, v ktorých sa budete cítiť pohodlne a sebaisto je poznať svoje krivky a vedieť sa rýchlo zorientovať v nespočetnom množstve strihov, ktoré sú momentálne dostupné na trhu. Aby sme vám s výberom toho ideálneho modelu pomohli, zostavili sme pre vás jednoduchý manuál, definujúci jednotlivé typy ženskej postavy doplnené o strihy im najviac vyhovujúce.

Typ postavy pripomínajúci „presýpacie hodiny“ je považovaný za najdokonalejší.  Dámy s touto postavou sa hrdia štíhlym driekom, súmernými bokmi a hrudníkom. Dovoliť si tak môžu prakticky čokoľvek pričom strach nemusia mať ani z  extravagantnejších vzorov, farieb alebo strihov. Ak vám príroda pri tejto súmernej  postave nadelila kratšie nohy, stačí ak si vyberiete aktuálne moderné, celé plavky, s výrazným vykrojením na bokoch čím sa vaša postava sa opticky krásne predĺži.

Širšie boky v kombinácií s menšími prsiami sú typické pre postavu označovanú ako „hruška“. V tomto prípade je dôležité snažiť sa zmierniť alebo takmer vyrovnať  nepomer medzi hornou a dolnou časťou tela.  Výraznejšie boky zjemnite neutrálnym, jednofarebným spodným dielom plaviek čo najjednoduchšieho strihu. Odvážnejšie však v tomto prípade môžete prezentovať plavkové podprsenky. Tie by mali byť pre  postavu s malými prsiami ideálne čo najvýraznejšie. Siahnite preto po volánoch, pruhoch, aplikáciách, divokých motívoch a úspešne tak odpútate pozornosť od prípadných nedostatkov iných partii.

Postava v tvare „jablka“ je charakteristická štíhlymi nohami a väčším bruškom. Pri výbere plaviek preto myslite na to ako zvýrazniť pás a zakryť nie až tak dokonalé bruško. Viac ako ideálnymi sa pre tento typ postavy stávajú tankiny, plavky s predĺženým tielkovým vrchom, ktoré však nie sú nevyhnutne jedinou možnosťou pre dámy takýchto tvarov. Vyriešiť problém väčšieho bruška dokážu aj vyššie nohavičky. Ak vás príroda obdarila i väčšími prsiami, zachovajte pravidlo hovoriace o tom, že menej je niekedy viac. Zvoľte jednoduché strihy s pevnými kosticami v neutrálnych farbách bez vzorov.

Posledný, chlapčenský typ postavy, je charakteristický nenápadnými bokmi, ktoré nie sú širšie ako hrudník a dlhými nohami. Pri kúpe plaviek sa zamerajte na modely, ktoré vám dokážu opticky vymodelovať plnšie boky. Stávkou na istotu budú nohavičky s výrazným vykrojením, alebo s najrozličnejšími aplikáciami v oblasti bokov. Opticky pomôžu i osvedčené horizontálne pruhy a veľmi drobné vzory.                                                                                    

Ako predĺžiť životnosť obľúbeného modelu plaviek?

Investícia do kvalitných plaviek, z pevných materiálov a ideálnych strihov často krát nemusí byť najmenšia. Majte preto na pamäti niekoľko zaručených tipov ako predĺžiť životnosť modelov, ktorých výberu ste venovali nemálo času.

Morská soľ, opaľovací krém, chlór, piesok, či ľudský pot – všetky tieto faktory sa zvyknú podpísať na výzore, ale aj životnosti vašich plaviek. Z tohto dôvodu je potrebné plavky náležite ošetriť hneď po návrate domov a nikdy nečakať až do ďalšieho dňa. Odporúčame prať plavky výlučne ručne nakoľko pri praní v práčke hrozí zachytenie časti plaviek o bubon práčky, porušenie vlákna, alebo strata tvaru, či elasticity. Ak sa však predsa rozhodnete prať plavky v práčke, ochráňte ich vložením do špeciálneho vrecúška určeného na pranie jemných pančuchových nohavíc. Pri ručnom praní dbajte na to, aby ste plavky prali vždy v studenej vode s pridaním len malého množstva tekutého pracieho prostriedku, bez použitia aviváže. Vlákno lycry totiž jej pôsobením stráca pružnosť a hrozí tak pretrhnutie. V neposlednom rade sa vyvarujte sušeniu plaviek na priamom slnečnom svetle – môže dôjsť k vytiahnutiu farby a rozhodne plavky nežehlite. Ideálnym je voľné sušenie na ploche.

Všetko na jednom mieste

Skĺbiť aktuálne trendy a zároveň zachovať variabilitu množstva strihov plaviek, ktoré dokonale sadnú každému typu postavy sa aj tento rok podarilo slovenskej sieti predajní BEPON. Ako už pre značku býva zvykom, aktuálna kolekcia dámskych plaviek dostupná na celom Slovensku, ale aj e-shope sa vyznačuje širokým spektrom kombinácií farieb, vzorov a padnúcich strihov od populárnych braziliek po retro kúsky s vysokým pásom. Možnosť samostatnej kúpy vrchného a spodného dielu plaviek dáva zákazníčkam BEPONu slobodu v kombinovaní farieb a modelov  a zvyšuje tak šancu nájsť strih ideálne padnúci každému z vyššie spomenutých typov postáv. Aj v prípade, že nastane situácia kedy favorizované plavky na postave nebudú sedieť na 100 % ponúka BEPON zaujímavé riešenie. Rokmi overenú možnosť zdarma upraviť ramienka a obvod daného modelu plaviek a docieliť tak absolútnu spokojnosť a istotu, využila už nejedna spokojná zákazníčka. Aktuálna nová kolekcia plaviek v predajniach BEPON je plná trendových kúskov z kvalitných rýchloschnúcich a hygienických materiálov, v ktorých sa každá žena bude cítiť príjemne a sebaisto.

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a piatich z vás vyžrebujeme a odmeníme poukážkou 20,-EUR od spoločnosti Bepon.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Výhercovia:

1. Janka Mániková, Spišská Nová Ves
2. Martina Nováková, Košice
3. Daniela Úradná, Poprad
4. Tatiana Kišová, Kežmarok
5. Martinka Hajzochová, Bratislava

womangalérie VŠETKY