Má problém s ejakuláciou?

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Môj priateľ užíva antiepileptiká. Všetko bolo v poriadku, ale keď mu lekár nedávno zmenil lieky, zrazu začal mať problém s ejakuláciou. Všetko prebieha normálne, erekciu má pevnú, ale keď už má prísť k výronu semena, je problém. Chcem otehotnieť, tak je to pre mňa problém… Avšak, zaujímavé je, že keď mu to robím rukou, zdá sa mi, že problém s ejakuláciou nemá, respektíve, nie taký výrazný. Ako by som mohla otehotnieť?

Ďakujem, Katka

s ejakuláciou

Odpovedá MUDr. Elena Kováčová, gynekologička – sexuologička:

Je fakt, že niektoré lieky majú aj takéto vedľajšie účinky. Váš partner môže požiadať o zmenu liekov – nemal by to byť problém – aby nemal tieto nepríjemné prejavy. Ak nie je možné zmeniť lieky, je možné získané semeno striekačkou a na nej nasadenou hadičkou aplikovať semeno do zadnej pošvovej klenby – to by Vás mohol naučiť Váš gynekológ, alebo sexuológ.