Budúcnosť dojčenskej výživy

Prvá a jediná dojčenská výživa BEBA COMFORT s oligosacharidmi 2´FL, podľa vzoru materského mlieka

Pre dojčatá je najvhodnejšie dojčenie. Čo ale v prípade, ak mamička nemôže dojčiť a  chce pre svoje dieťa to najlepšie? V tom prípade hľadá a vyberá si alternatívu umelého dojčenského mlieka, ktorá sa čo najviac podobá zloženiu materského mlieka.

BEBA COMFORT s oligosacharidmi 2´FL

Už aj slovenské mamičky majú k dispozícii novinku, ktorá predstavuje budúcnosť dojčenskej výživy. Takmer 60 rokov trvajúci výskum materského mlieka priniesol kvalitnú náhradu, ktorá bábätku poskytne všetko, čo potrebuje pre zdravý vývoj.  Špeciálna kombinácia bielkovín, vitamínov, probiotík v  dojčenskej výžive BEBA COMFORT s oligosacharidmi 2´FL bola vyvinutá podľa vzoru materského mlieka. S revolučným zložením, obsahuje 2´FL  –  2fukosyllaktózu, ktoré je svojou štruktúrou identická s oligosacharidmi v materskom mlieku (HM-O), bielkovinu OPTIPRO® a probiotickými baktériami. Materské mlieko je najlepšia výživa pre bábätká a cieľom Nestlé je čo najviac sa mu priblížiť.

Henri Nestlé predstavil svetu v roku 1867 jednu z prvých dojčenských výživ pod názvom Farina Lactéé. Na myšlienku svojho zakladateľa „Pomáhať mamičkám a deťom“ nadviazala spoločnosť Nestlé 60-ročným výskumom materského mlieka na vedeckovýskumnom stredisku v Lusanne. Ako prvé sa vedeckí experti zamerali na jednu z najdôležitejších zložiek materského mlieka – bielkovinu. V posledných tridsiatich rokoch sa venovali výskumu oligosacharidov HMO  – „Human milk oligosaccharides“, v ktorých je najpočetnejšia štruktúra 2´FL. Nestlé ako prvý výrobca dojčenskej výživy prichádza na domáci trh s novým prémiovým radom tejto výživy BEBA COMFORT. Jej revolučné zloženie obsahuje 2´FL (2fukosyllaktózu), ktorá je svojou štruktúrou identická s oligosacharidmi v materskom mlieku (HM-O), bielkovinu OPTIPRO® a probiotické baktérie. Všetky spomenuté zložky boli vyvinuté podľa vzoru materského mlieka.

“Dojčenská výživa stála na počiatku našej spoločnosti a je aj naďalej našim najdôležitejším produktom. Keďže deti sú tým najcennejším, neustále pre nich dojčenskú výživu zdokonaľujeme. Teraz prinášame náš revolučný objav pre mamičky, ktoré nemôžu dojčiť – BEBA COMFORT 2 HM-O – dojčenskú výživu, ktorá ako jediná na našom trhu obsahuje oligosacharid 2’FL, štruktúrou identický s tými v materskom mlieku,” hovorí Kristína Dušková, Marketing Manager, Nestlé Česko.

Revolučné a nové zloženie prospieva predovšetkým dojčatám

Prémiová dojčenská výživa BEBA COMFORT 2 HM-O je určená pre deti od 6. mesiacov a je pokračujúcim radom BEBA COMFORT 1 HM-O. Ako prvá a jediná dojčenská výživa obsahuje oligosacharid 2’FL, štruktúru identickú s tými v materskom mlieku. HMO, čiže oligosacharidy materského mlieka, sú bioaktívne zložky, ktoré sú treťou najpočetnejšou zložkou materského mlieka. Ďalej obsahuje najlepšiu možnú bielkovinu OPTIPRO, ktorá sa získava špeciálnym procesom s cieľom priblížiť sa čo najviac zloženiu materského mlieka. Revolučné zloženie tejto prémiovej dojčenskej výživy je tiež obohatené o probiotické baktérie Lactobacillus reuteri, ktoré sa prirodzene nachádzajú v črevnej mikroflóre dojčených detí. Zloženie produktu prirodzene posilňuje imunitný systém dojčiat a podporuje ich zdravý rast a vývoj.

BEBA COMFORT s oligosacharidmi 2´FL

BEBA COMFORT 2 HM-O v prémiovom a praktickom balení

Prémiový rad dojčenských výživ je vďaka 100 % recyklovateľnej plechovke dobre chránený pred vzduchom a vlhkosťou. Odmerka je uložená v oddelenom priestore plechovky. Tým je zaistené hygienické skladovanie. Priehľadné viečko dáva možnosť skontrolovať, koľko prášku v plechovke zostáva. Prázdna plechovka sa dá ďalej využiť napríklad ako dóza v kuchyni.

Začalo sa to pred viac ako 150 rokmi

Spoločnosť Nestlé bola založená v roku 1866 a je pomenovaná podľa nemeckého lekárnika žijúceho vo Švajčiarsku – Henriho Nestlé. Ten celý svoj život zasvätil experimentovaniu s rôznymi kombináciami mlieka, pšeničnej múky a cukru tak, aby vytvoril zodpovedajúcu výživu pre dojčatá, ktoré nemohli byť dojčené materským mliekom. Jeho hlavným cieľom bolo pomôcť pri riešení problému vysokej miery dojčenskej úmrtnosti v dôsledku nedostatočnej a nesprávnej výživy. V roku 1867 vo švajčiarskom meste Vevey uviedol na trh svoju “Farine Lactée”, ktorá kombinovala kravské mlieko, pšeničnú múku a cukor. Revolučný výrobok mal úspech po celom svete. Išlo o prvú sériovo vyrábanú a bezpečnú náhradu materského mlieka.