SPÄŤ
PR-servis

Oslávte sezónu jabĺk netradičnou whiskey s ich tónmi

Od: Henrieta Karabova 11.9.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Zatiaľ čo zvyčajne jesennú sezónu jabĺk využívame na prípravu chutných koláčov, ich sušenie či dokonca zaváranie, tento rok je jedinečná možnosť vychutnať si tieto plody v oveľa lákavejšej forme.

whiskey

Limitovaná Tullamore D.E.W. Cider Cask Finished Irish whiskey sa vyrába len v čase zberu jabĺk v Írsku, teda od septembra do novembra. V jej chuti môžete nájsť výrazné ovocné tóny, ktoré nenájdete u žiadneho z konkurenčných výrobcov. A to vďaka tomu, že Tullamore vyberá tie najkvalitnejšie jablká a ešte čerstvé ich lisuje, čo je začiatok procesu, pri ktorom sa z nich v malých dávkach vyrába cider. Vylisovaná šťava sa následne niekoľko mesiacov uchováva v dubových sudoch. Ako cider fermentuje, kyslasté a zároveň sladké tóny prestupujú sudmi na bourbon a vytvárajú zložité vrstvy vôní a chutí, ktoré sa bohato vyplatia. Master Blender značky Tullamore potom odsaje všetok fermentovaný cider a na ďalšie tri mesiace ho nahradí drahocennou Tullamore D.E.W. Výsledkom je výnimočná a ušľachtilá írska whiskey, pravá esencia Írska, s tónmi vypáleného suda frknutými sladkým ciderom, ktorá zaujme a poteší vycibrený jazyk skutočných milovníkov írskej whiskey.

Zatiaľ čo trojitá destilácia Tullamore D.E.W. zaručuje dokonalú hladkosť, starnutie tejto jedinečnej zmesi mnoho rokov v starých oloroso sherry a bourbonových dubových sudoch pred dokončením v sudoch po cideri, prináša tejto špeciálnej edícií subtílne ovocný charakter a jemnú komplexnosť chutí. Okrem trojitej destilácie, ktorá je štandardným procesom výroby tohto blendu, je aj zaujímavé zloženie použitých whiskey, a to: Pot still, Malt & Golden grain. Pot still Irish whiskey je zmesou jačmenného sladu a nesladového jačmeňa, Malt je sladová whisky zo 100 % sladového jačmeňa a grain whiskey je zmesou sladového jačmeňa, pšenice a kukurice.

womangalérie VŠETKY