Lunárny kalendár na 22.-25. januára 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Prečítajte si Lunárny kalendár na 22.–25. januára 2019.

Lunárny kalendár na 22.-25. januára 2019

Lunárny kalendár na 22.-25. januára 2019:

22. – 23. januára je Mesiac v Levovi a ten nám dáva odvahu, tvorivosť, silu a optimizmus. Chceme sa baviť a urobiť dojem, túžime po obdive. Ak si hľadáme partnera, v tieto dni sme sebavedomejší ako inokedy. Vhodný čas aj na pohovory alebo prezentáciu projektov či produktov. Kým 22. januára môžeme pociťovať určitú nervozitu a nesústredenie, 23. januára by sme sa mali vyhýbať zvýšenej psychickej námahe.

24. – 25. januára je Mesiac v Panne, čo nám dáva schopnosť vidieť veci pravdivo a hľadať vo veciach logiku. Počas týchto dní viac analyzujeme a premýšľame. Pokiaľ ide o partnerský život, v dňoch 25. – 26. januára by sme sa mali vyhnúť konfliktom a nezhody radšej riešme diplomaticky. Naopak, dobre urobíme, ak si práve v tomto čase urobíme na partnera viac času. Tieto dni sú vhodné aj na riešenie vzťahov na pracovisku.

Zdravie a krása:

Ak je pekné počasie, nájdime si v dňoch Leva čas na prechádzku. V dňoch Leva prospeje vlasom aj umývanie, zábaly, či podstrihnutie – budú lepšie rásť a budú pevnejšie. Po umytí si vlasy môžeme opláchnuť čerstvým záparom zo žihľavy. Nerobte si však depilácie.

Objímte sa s ľuďmi, ktorých máte radi a odovzdajte si navzájom svoju energiu. Usmievajte sa – s úsmevom ide všetko lepšie a život je krajší!

Lev ovplyvňuje srdce a krvný obeh. Ak každý deň začneme pohárom s vlažnou vodou, do ktorej vytlačíme citrón, antioxidanty ochránia náš organizmus pred voľnými radikálmi a môžeme ptedísť infarktu a cukrovke. Svojmu srdcu pomôžeme aj vtedy, ak si budeme trieť ušnice – končia tam meridiány srdca.

Mesiac v Panne ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo a trávenie. Nemali by sme to preháňať so sladkosťami, lebo tie sťažujú činnosť pankreasu. Na podporu trávenia si môžeme uvariť čaj z harmančeka, medovky alebo mäty. jedzte čo najviac priemyselne upravených potravín. Zmenou stravy dokážeme v priebehu troch dní vrátiť črevnú flóru do normálu. Ak chcete urobiť niečo príjemné pre svoju tvár a súčasne osožné pre svoje črevá a žalúdok, krúživými pohybmi dlaní si jemne šúchajte tvár. Ešte lepšie urobíte, ak si pokožku tváre predtým ošetríte pleťovým krémom, olejom alebo výživnou kúrou.

Záhrada a domácnosť:

Ak máte vykurovaný skleník, práve teraz je vhodný čas na predpestovanie rajčín, papriky, baklažánov. Teplota na klíčenie by však mala byť minimálne 23 stupňov Celzia. Po vyklíčení však budú potrebovať doplnkové svetlo. Ak si chcete predpestovať sadenice na vonkajšie záhony, treba ešte mesiac počkať.

V záhrade prikrmujeme vtáčiky a odhŕňame sneh. Ak máme v záhrade neoplotené časti, chráňme stromy pred zverou, ktorá by im mohla obhrýzať kôru.