Do kín mieri film pre deti – Môj dedo spadol z Marsu

Predstavte si, že by ste z ničoho nič zistili, že váš starý otec pochádza z inej planéty. A aby toho nebolo málo, zmizne z povrchu zemského… A je len na vás a jeho robotickom pomocníkovi, aby ste ho zachránili… Vo štvrtok 6. júna 2019 príde do slovenských kín snímka Môj dedo spadol z Marsu, ktorá presne taký príbeh vyrozpráva.

Môj dedo spadol z Marsu

Dievčina Una zistí, že jej dedo pochádza z inej planéty a jeho raketa havarovala na Zemi pred mnohými rokmi. V pivnici objaví pilota jeho vesmírnej lode – malého mrzutého robota, s ktorým má necelých 24 hodín na to, aby starkého našli a zachránili z mimozemského zajatia. Jej doteraz normálny život sa prevráti hore nohami a Una musí bojovať s výzvami, aké si doteraz nevedela ani predstaviť. A uhundraná robotická logika bude len jednou z mnohých prekážok…

Cez priateľstvo medzi dievčatkom a mimozemským robotom rozprávajú tvorcovia príbeh o živote, ktorému dáva silu láska. Film, ktorý zabaví celú rodinu, vznikol v spolupráci siedmich krajín, medzi nimi aj Slovenskej republiky. Jednu z ústredných postáv, mamu hlavnej hrdinky, stvárni Petra Polnišová.

Unikátny sci-fi príbeh priateľstva, odvahy a odhodlania nakrútila režisérska dvojica Dražen Žarković a Marina Andree Škop. Do slovenských kín snímku Môj dedo spadol z Marsu prináša distribučná spoločnosť Continental film.