Natascha Wright a Alfred McCrary prinášajú päť vianočných koncertov

Nakúpia u nás aj vianočné darčeky!

Dvojica Natascha Wright a Alfred McCrary vydala vlani nový album Christmas Moments. Obsahuje jedenásť piesní, vrátane Let There Be Peace. Niekoľko piesní z albumu dvojica v sprievode ženského komorného kvarteta La Speranza predstaví aj počas svojich piatich vianočných koncertov na Slovensku. Natascha Wright v minulosti pôsobila ako členka populárnej tanečnej formácie La Bouche. S jej repertoárom je dodnes hosťom nemeckých celoštátnych staníc. Podieľala sa aj na nahrávkach projektov DJ Bobo a Haddaway. V rámci jej širokého hudobného záberu spolupracovala aj so spevákom Udom Jürgensom. Jej umelecký a životný partner Alfred McCrary stál pri zrode viacerých nahrávok Michaela Jacksona a je spoluautorom niekoľkých jeho piesní. Aranžoval vokály a časť z nich aj sám naspieval v hite Heal The World. Okrem Jacksona spolupracoval s Rayom Charlesom, Stevie Wonderom, Dianou Ross či Eltonom Johnom..

Do Bratislavy ste prileteli večer pred naším dnešným stretnutím, boli ste si pozrieť nočný život, ako tu funguje?

Natascha: Nie, lebo sme ráno vstávali o piatej do televízie, tak sme sa šli vyspať. Ale určite navštívime nejaký obchodný dom, aby sme niečo nakúpili…

Čo zaujímavé, si myslíte, že tu nakúpite?

Alfred: Zaujímajú ma vianočné ozdoby, ktoré sú tradičné vo vašej krajine, lego pre dieťa, samozrejme aj iné hračky a Nataschi by som rád kúpil šperk alebo kabelku od domácich návrhárov. 

Čím je pre vás zaujímavé malé Slovensko v rámci koncertného vystupovania?

Alfred: Každá krajina má pre nás dve zaujímavé polohy – sú to ľudia a tradície. Ľudia sú na Slovensku veľmi srdeční, nikdy sme nezaznamenali žiadne rasistické poznámky, prejavy a podobne. Okrem toho ma baví sledovať vývoj domácich tradícií.

Natascha: Príjemne nás prekvapil úspech a ohlas, s akým sa tu stretli naše vystúpenia, preto sa sem radi vraciame. Mnoho veľkých umelcov cestuje po svete a je jedno, či je krajina malá alebo veľká, rozlišujeme postoj  divákov, nie veľkosť krajiny.

Alfred, okrem iných ste spolupracovali s Michaelom Jacksonom, dostali ste sa do jeho blízkosti? Ak áno, ako by ste ho opísali?

Alfred: Pochádzam z početnej rodiny a ako mali oni rodinnú kapelu Jackson Five, my sme mali The McCrary a už vtedy sme spolupracovali. Neskôr z toho vznikla spolupráca, že som aranžoval vokály a spieval ich  pre jeho piesne, napríklad – You Are Not Alone, keď ich chcel obzvláštniť. Samozrejme som spolupracoval s ním osobne, nielen prostredníctvom mailov, vtedy sa to ešte nerobilo (smiech).  Nikdy som nebol jeho blízky priateľ – boli sme kolegovia, ku ktorým sa správal veľmi veselo, žartoval, bol ústretový, ale keď sa pracovalo, všetko šlo bokom.  Bol veľmi prísny a striktný. Muzikou žil  neustále, ale keď som mu napríklad povedal, toto by sme mohli skúsiť inak, nebránil sa a povedal – poďme na to, uvidíme. Ochotne prijímal názory kolegov, nebol zaslepený svojou genialitou. Inak bol hudobný fanatik.

Michael Jacksn – You Are Not Alone:

Pohybujete sa v rôznych svetoch hudby – Natascha v kapele La Bouche, ktorá bola zameraná aj na tanečné kreácie, disko štýl, rovnako ako spolupráca s DJ Bobom, Afred spolupracoval s už spomínaným Michaelom Jacksonom, Stevie Wonderom, Rayom Carlesom, Dianou Ross a ďalšími. Nebolo ťažké spojiť sa a nájsť spoločnú reč v rámci hudobnej  tvorby?

Natascha: Napríklad tri roky som robila s Udom Jürgensom, spievam s triom American Divas, takže stále je to hudba, nezáleží na štýle. 

Alfred: Nám sa spolu veľmi dobre tvorí, dokonca teraz pracujeme na filme, aj keď je pravdou, že máme svoje projekty, ktoré sa môžu zdať odlišné, vždy sa nájdeme v spoločnej práci, ktorá nás zas niekam posúva inde.  Je to obohacujúce.

La Bouche –  By My Lover:

Pripravili ste si niečo špeciálne na vianočné turné oproti vlaňajšku?

Natascha: Vianočné turné je vianočné, tam sa veci nemenia. Vianoce sú o emóciách, láske, porozumení, blízkosti a toto chceme aby si ľudia z našich koncertov odniesli, aby odchádzali sviatočne naladení. Novinkou je spolupráca so slovenským kvartetom La Speranza, s ktorými sme sa zoznámili,veľmi sa nám páčia, tak teraz lietajú maily medzi nami, kde si posielame skladby, aranžujeme, komunikujeme a veríme, že to bude super.

Ako ste sa dali dokopy s Nataschou, robili ste pomerne odlišnú hudbu…čo bolo prvé medzi vami – láska alebo spolupráca?

Alfréd: Práca.

Natascha: Nie, nie.  Láska! Mali sme spoločných známych a jeden priateľ povedal Alfredovi  – mám pre teba ženu. Ukázal mu moju fotografiu a Alfred povedal len whaw! Prišiel sa pozrieť na môj najbližší koncert. Pozval ma na kávu, na jednu, na druhú a veľa sme sa spolu rozprávali, až sme zistili, že si rozumieme. No a dnes máme spolu deväťročného Francoisa a dokonca spolu vystupujeme. Takže najprv láska a potom práca.

Nie je to otravné – nonstop byť spolu?

Natascha: Týždeň som bola v Kambodži bez Alfreda a priznám sa, veľmi sme si chýbali. My sme radi spolu.

Ani si nedáte niekdy čas, že teraz o hudbe ani slovo – dva dni aspoň?

Alfred: Absolútne nie, my hudbu milujeme, to by sme nevydržali (smiech). Muzikou žijeme nonstop,  keď ju nehráme, počúvame ju, pospevujeme si.

Máte aj obľúbenú slovenskú pesničku?

Natasha: Keď sme spievali u vás s American Divas, chodil s nami vynikajúci Peter Cmorík a spieval pieseň Vráť trochu lásky medzi nás, ktorá je nádherná. Tak sme mu aspoň vokály do nej spievali, ale spievať po slovensky by sme si netrúfli.

Alfred, žili ste v Las Vegas, v mekke šoubiznisu, čo vás priviedlo do Frankfurtu, kde žijete teraz s Natashou?

Alfred: Musel som utiecť od bývalej manželky (smiech). Keď som robil turné po Európe, stále bol o nás záujem, tak sme si povedali, prečo sa sem nepresťahovať. Ale chodíme do La Vegas vystupovať.

Horúce Las Vegas a teraz kruté európske zimy, neprekáža vám sneh, zima?

Alfred: Pochádzam z Ohia, kde sa rovnako striedajú ročné obdoba, takže pohoda.

Je nejaký hudobný talent súčasnosti, ktorý vás zaujal?

Alfred: Tej hudby sa dnes na nás valí toľko, že denne sú noví a noví interpreti, ťažko je povedať, ktorý je nový, ktorý starý, snažíme sa počúvať, sledovať trendy, mňa zaujala Rihanna.

Po tých všetkých nádherných spoluprácach ešte máte sen, s kým by ste chceli spievať, účinkovať, pre koho pracovať?

Natascha: Snov je toľko, že sa nedá ani vymenovať, stále máme niečo rozrobené, lebo stále je o čom snívať, kam kráčať… Veľa snov sa nám splnilo.

Máte nejaké koníčky okrem muziky?

Natascha. Rada varím a inak muzika, muzika, muzika…

Alfred: Rád fotím, páčia sa mi slovenské dievčatá, rád by som tu nafotil nejaké akty. Inak rád skladám, nahávam spievam, tancujem (smiech).

Obľúbené jedlo na Slovensku?

Alfred: Kapustnica.

Natascha: Ja ju nemám rada,  smrdí mi, nechutí mi, jem šaláty a ovocie, občas ryby, kurčatá či hranolky… Mám taký zážitok, že sme spali raz v Košiciach v nejakom hoteli, ráno o siedmej som otvorila okno a práve sa tam konala slovenská zabíjačka. Kopec opitých chlapov zdieralo prasa z kože, začala som kričať, veľmi som sa vyľakala. Hrozný pohľad!

A slovenský alkohol ste ochutnali?
Natascha:
Sedeli sme a popíjali vínko a Alfredovi priniesli na ochutnávku slivovicu.Dal si zo päť-šesť s tým vínom, no a potom liezol štvornožky…

Alfred: Na druhý deň som celý deň ležal v posteli, aby som mohol vôbec večer vystupovať. Bolo to strašné, už nikdy viac, ale slivovica je dobrá.

Natascha Wright & Alfred McCrary – Vianočné koncerty:

10. 12. Čataj, Kostol sv. Margity

11. 12. Trenčín, Piano club

18. 12. Košice, Ges club

19. 12. Tatranská Lomnica, Penzión Teniscentrum – bez vstupného

20. 12. Čadca, Dom kultúry           

VSTUPENKY:

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/12711/vianocny-koncert

Anna Ölvecká