SPÄŤ
Dom

Užitočná chňapka

Od: Jana Vančová 26.5.2014
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Kuchynská chňapka je síce celkom obyčajná vec, bez ktorej sa v kuchyni dnes už nezaobíde takmer žadna gazdinka, ale vedeli se o tom, že môže mať aj celkom iné využitie? Najmä vtedy, keď už nie je nová, ale je nám ju ľúto vyhodiť…

chňapkaV aute…
Ak si uložíte starú kuchynskú chňapku k náradiu do auta, určite neoľutujete. Zíde sa vám, keď vás auto prestane poslúchať a vy budete musieť odmontovať rozhorúčenú súčiasku, otvoriť horúcu kapotu, alebo riešiť nejaký problém s pneumatikami.

Leštenie nábytku…
Stará, ale čistá kuchynská chňapka nám výbrne môže poslúžiť aj na leštenie nábytku: Chňapku si natiahneme na ruku, jednou stranou chňapky nanesieme na nábytok leštidlo a druhou leštíme nábytok.

Výmena žiarovky
Ak sa vám nečakane vypálila rozhorúčená žiarovka a vy ju potrebujete rýchlo vymeniť, nemusíte čakať, kým vychladne – stačí si natiahnuť na ruku chňapku, žarovku bezpečne odskrutkovať a vymeniť za novú.

Záhradné rukavice
Ak potrebujete v záhrade ostrihať ruže alebo iné tŕnisté kríky, prípadne bezpečne vytrhať žihľavu, aj na tento účel skvele poslúžia staré kuchynské chňapky, ktoré ruky ochránia.

womangalérie VŠETKY