SPÄŤ
Zdravie

Originálne kvetové esencie Dr. Bacha a deti

Od: Jana Vančová 24.8.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

kvetové esencieHravá detská duša, plná zvedavosti a nadšenia, sa niekedy ocitne i s pocitmi  strachu, nízkeho sebavedomia, neistoty, vzdoru, súrodeneckej  žiarlivosti  alebo súperenia…  Sú to  životné situácie, ktoré  so svojimi ratolesťami prežívame  a snažíme sa  im v ich malých trápeniach  pomôcť.

Okrem rodičovskej láskavosti a pochopenia, nám v týchto situáciach môžu byť nápomocné Originálne kvetové esencie Dr. Bacha, ktoré  jemnosťou sebe vlastnou navracajú  detskú dušu  späť  k radosti a  vnútornej rovnováhe.  

Prírodné kvetové koncentráty, obľúbené na celom svete…

 Dr. Edward Bach (1886-1936) anglický lekár  a homeopat, bol na základe svojej dlhoročnej medicínskej praxe hlboko presvedčený o tom, že v prírode  sa nachádza množstvo rastlín, kvetov a kríkov,  ktoré sú schopné pozitívne ovplyvniť  psychiku človeka,  dodať jej, čo jej práve najviac chýba a  odobrať  to, čoho má  prebytok a tým nastoliť duševnú rovnováhu ako základ  pre zdravý fyzický  aj  psychický život. Jeho základný systém sa skladá z 38 kvetových koncentrátov, ktoré pôsobia na emocionálnu rovinu  a pomáhajú tak zvládať každodenné situácie ako  u dospelých, tak i u detí. Jedná se o úplne prírodné kvetové koncentráty, bez akýchkoľvek vedľajších či návykových účinkov. Sú   obľúbené na celom svete pre svoju účinnosť a jednoduchosť.

kvetové esencieKvetové esencie pomôžu aj proti strachu a neistote

Školákom môžu priniesť  rýchlu úľavu pri pocitoch strachu z písomky, zo skúšania, z návštevy zubára, lekára, z akejkoľvek nepríjemnej situácie, z  ktorej dieťa pociťuje konkrétny strach. Napríklad užívanie esencie z kvetu Čarodejky škvrnitej Mimulus, im pomáha  s odvahou pristupovať i k obávaným situaciám, nestrácať v nich svoju vnútornú istotu a pokojné, vyrovnané jednanie. Školské povinnosti, či úlohy, ako aj  množstvo krúžkov  môže vyvolať u dieťaťa nežiadúci  stav, v  ktorom stráca sebaistotu, sebadôveru a  vnútorne si neverí.  Má pocit, že túto poslednú úlohu, či posledný večerný  tréning nezvládne a tlak zodpovednosti, ktorý môže byť čím  ďalej väčší, ho okráda o obvyklú silu a jasnosť. V tejto situácií  prinesie úľavu kvet  stromu BrestuElm, ktorý navracia  späť stratenú sebadôveru  a  sebavedomie.

Keď deti trápi nesústredenosť a malé smútky

Úľavu prinášajú Originálne  květy Dr. Bacha i deťom, ktoré majú problémy s koncentráciou,  sú  nesústredené či nepokojné. Im môže úľavu priniesť  kvet Pagaštanu bielehoWhite Chestnut  alebo kvet Netýkavky žľiazkatejImpatiens.  Ak máte pocit, že vaše dieťa opakuje stále rovnaké  chyby a nie je schopné sa z nich  poučiť,  že v písomke alebo domácej úlohe mu stále vypadáva rovnaké  slovo, alebo stále robí chybu v tom istom slove, úľavu mu prinesie kvet z Pagaštanu konskéhoChestnut Bud. Mnohým deťom sa v škôlke, v škole alebo v škole v prírode  cnie po domove – tu  pomôže kvet Zemolezu kozieho –  Honeysuckle. Pocity žiarlivosti voči novonarodenému súrodencovi,  detský vzdor, spupnosť  a s ním spojené nepríjemné emócie  pomôže  zvládnúť esencia z Cezmíny ostrolistej  – Holly.   

kvetové esencieČo by nemalo chýbať v domácej lekárničke?

Obľúbenou esenciou do každej situácie je RESCUE® Kids – Krízová esencia pre deti. Prináša okamžitú úľavu a uvoľnenie vo všetkých vypätých situáciách, pri  malých  či väčších detských hádkach, nezhodách a zbytočných obavách. Je dobré mať túto esenciu vždy po ruke, alebo v domácej  lekárničke . Je zmesou niekoľkých kvetov a jej účinky sa v každej nepríjemnej situácií dostavia okamžite. Originálne esencie Dr. Bacha  sú  vhodné pre deti všetkých vekových kategórií, od predškolákov cez školákov až po dospelých, je vhodné mať ich v domácej lekárničke,  pretože profit z nich majú i domáci miláčikovia,  či dokonca  izbové rastliny.

Viac informácií k tejto jemnej a veľmi obľúbenej  liečbe prírodou, tiež o tom, ako  užívať a ako vyberať vhodné esencie, nájdete na stránkach  www.bachovaterapie.cz

A kde môžete spomínané kvetové esencie zakúpiť?

Zoznam lekární a autorizovaných predajcov pre Slovenskú republiku nájdete tiež na stránkach: www.bachovaterapie.cz

v odkaze “Koupit”.

womangalérie VŠETKY