Manželstvá Kozorožcov

Lásku Kozorožcov nemožno získať tak ľahko. Keď sa zaľúbia, k láske pristupujú veľmi vážne a zodpovedne. Ak sa stane, že ich milovaná osoba sklame, sú veľmi otrasení a zvyčajne sa stiahnu do svojej ulity. Kým znovu niekomu uveria a zaľúbia sa, nejaký čas to potrvá.

Manželstvá Kozorožcov

Niektorí ľudia narodení v znamení Kozorožca majú tendenciu k samotárskemu spôsobu života, a preto sa aj ťažšie rozhodujú spájať svoj svet, v ktorom sa dobre cítia, so svetom iného človeka. Najlepšie by v manželstve mohli vychádzať s osobami narodenými v znamení Býka, ale vyhovujú im aj narodení v znamení Škorpióna, Rýb alebo Panny. Najšťastnejšie manželstvo  však zvyčajne prežijú s osobou narodenou v znamení Kozorožca. Partneri, ktorí sa narodili v znamení Barana, Raka alebo Váh, sú pre nich menej priazniví.

Zaujímavé je, že muži – Kozorožci, napriek svojim tendenciám k samotárstvu, ženia sa niekedy aj viackrát. V manželstve sa zvyčajne nehádajú, majú radi poriadok a presnosť, ale ak to ich manželka nedokáže, zvyčajne jej to nevyčítajú. Manželské krízy nezvyknú riešiť zvadami, ale ak sa to už nedá vydržať, radšej z manžesltva odchádzajú. Vo väčšine sú však muži – Kozorožci dobrí manželia, ktorí sa vzorne starajú o svoju rodinu a milujú svoju ženu a deti, z ktorých chcú vychovať praktických a poriadkumilovných ľudí. Od detí vyžadujú poslušnosť a rešpekt. Kozorožci zbožňujú domáce posedenia, oslavy narodenín a vianočné sviatky. Muži i ženy – Kozorožci majú úžasnú výdrž a takmer nepoznajú únavu.