Pracovňa podľa feng shui

Čoraz častejšie pracujeme doma alebo si rozhodne prácu prinášame aj domov… Aj preto by sme  si mali pracovňu zariadiť tak, aby sme sa cítili v nej čo najlepšie. Samozrejme, nielen v tej domácej, ale aj v skutočnej práci, kam denne dochádzame.

Pracovňa podľa feng shui

Pracovňa je miestnosť, kde sa potrebujeme naplno sústrediť a podporovať svoju kreativitu i myslenie. Je preto  nanajvýš dôležité, aby sme  si tu zaistili ten najlepší tok energie čchi. Rovnako  ako  pre ostatné miestnosti v dome, či v byte, i tu platí, že čím viac poriadku a čistoty a menej  zbytočných vecí, tým máme energiu čchi lepšiu a silnejšiu. Nasledujúce tipy vám pomôžu  k vytvoreniu  feng shui pracovne, kde budete príjemne študovať i pracovať:

? vhodnou rastlinou do pracovne je bambus, alebo kaktus. Obe rastliny rastú v ťažkých podmienkach, sú  nezlomné a symbolizujú šťastie

? vaša pracovňa by mala byť čo  najďalej od spálne  a v ideálnom prípade by mala mať svoj vlastný vchod

? stolička  by mala byť pohodlná a mala by mať vysokú opierku. Najvhodnejšie je ju umiestniť tam, kde nie sú žiadne police. Za stoličkou zaveste obraz, so symbolikou vody, ktorá zvyšuje tok kreatívnej  energie. Snažte sa nájsť pre svoju  pracovňu  stoličku, ktorá nie je čisto a stroho  celočierna

? nevhodná  farba do pracovne je modrá

? nie  sú  vhodné ani zrkadlá na južnú stranu, taktiež  fontánky –  táto oblasť je oblasťou   ohňa-       severná oblasť  (voda a kov ) –  tu  umiestnite obrazy vzťahujúce sa k vašej  kariére,  farbu rámu voľte bielu alebo čiernu.

Pokiaľ  môžete mať v dome pracovňu, ste šťastný človek. Táto miestnosť vám totiž poskytne dostatočný pokoj na prácu i relaxáciu. Pracovňa by mala odrážať vašu osobnosť. Nábytok by mal byť  pohodlný a izba  dobre osvetlená. Obrázky na stenách –  najmä hory, rieky a jazerá, podporujú tvorivosť a fantáziu.

Základným pravidlom v pracovni je uložený stôl. Všetky  drobnosti uložte  do zásuviek a boxov, nenechávejte  ich voľne ležať po celom  stole.  Aby energia mohla dobre prúdiť,  potrebuje voľný priestor. I vám sa bude chcieť  do práce viac, keď  na prvý pohľad nezistíte, že ste ňou doslova  zavalení. Zaujímavý vplyv na vašu prácu má tiež  umiestnenie  stola  – podľa toho, k akej  svetovej  strane sedíte čelom, tak stimulujete určité druhy práce. Pracovňu je lepšie situovať v oddelenej  miestnosti či pokojnej  časti domu, rozhodne by ste ju nemali umiestňovať do spálne. .

Stôl

Nás pri práci ovplyvňuje bezprostredne. Veľký stôl podporuje sebedôveru. Oválny stôl, alebo stôl so zaoblenými hranami,  bude pre tvorivú prácu viac uvoľňujúci a tým i vhodnejší. Pravouhlý stôl je vhodný pre formálnejšiu situáciu (napríklad kanceláriu). Drevený stôl podporuje prirodzenú Čchi, sklený ju zrýchľuje.

Ako vhodný prostriedok podpory finančného prílivu odporúčame vyskúšať umiestniť na pracovný  stôl, čelom do miestnosti trojnohú žabu s mincou.

Stôl by mal byť umiestnený  takým spôsobom, aby osoba, ktorá za ním sedí, mala po ľavej  ruke okno. Pokiaľ  nie sú  v miestnosti okná, zaveste naľavo od sediaceho zrkadlo. Človek, ktorý sedí za pracovným stolom, by rovnako  mal vidieť  na dvere alebo by k nim nemal sedieť chrbtom.

Osvetlenie

Vhodné a dostatočné osvetlenie je v pracovni veľmi dôležité. Pri práci s počítačom dbajte na to, aby vám nesvietila len obrazovka – zapínajte vždy stropné svetlo, šetríte tak svoje oči. Dôležitá je tiež vhodná stolová  lampa a dostatok denného svetla.

Počítač

Aby ste eliminovali vystavenie elektromagnetickému poľu, postavte vedľa počítača či monitora nejakú rastlinu (užitočný  je najmä kaktus). Nie je  vhodné mať počítač umiestnený  v spálni,  spánok sa môže stať nepokojným, povrchným a ráno sa budete budiť unavení.

Prajem  príjemnú každodennú čistú energiu vo vašej  pracovni s usporiadaním feng shui

Sylvie Martina Malíková