Triky, aby obývačka vyzerala väčšia

Byt, ani žiadnu izbu v ňom nenafúkneme. Existujú však jednoduché a hravé spôsoby, ako docielime, aby obývačka vyzerala väčšia, vzdušnejšia.  Ako na to?

Všetci vieme, že biela farba na stenách opticky zväčšuje priestor. Ani zďaleka to však nie je jediný spôsob, ako urobiť obľúbenú miestnosť väčšou aspoň pocitovo.

aby obývačka vyzerala väčšia
Photo by deborah cortelazzi on Unsplash

Vyskúšajte niektorý z týchto trikov aby obývačka vyzerala väčšia:

Malé kusy nábytku

Vyhýbajme sa veľkým masívnym kusom nábytku, ktoré doslova pohlcujú priestor. Namiesto toho si zvoľme drobné svetle kúsky a na úložné priestory využime celú výšku stien. Je to praktické, neminieme toľko podlahovej plochu a ešte dosiahneme aj efekt vysokého stropu.

Priehľadný nábytok a nožičky

Určite ste si všimli, že niektoré kusy nábytku pôsobia veľmi ťažké a zaťažujú aj priestor. Namiesto nich si vyberme zariadenie, ktoré pôsobí jemnejšie. Priestor opticky zväčší priesvitný nábytok s použitím skla alebo plastu a štíhle línie. Sklený stolík na tenkých oceľových nohách pôsobí podstatne vzdušnejšie ako masívny drevený stôl. Vo všeobecnosti nábytok na nožičkách priestor zväčšuje, ten, ktorý stojí na dlážke ho pohlcuje.

Držme sa farebnej schémy

Ak si vyberieme dve tri hlavé farby, z ktorých by jedna mala byť biela a aspoň jedna ďalšia svetlá, miestnosť bude pôsobiť upratane, čisto, elegantne a vzdušne. Ak nedodržíme farebnú schému a prekombinujeme prvky v izbe výsledkom bude chaotický a preplnený efekt. Zemité farby spestrime jednou-dvoma sviežimi.

Konferenčný stolík je prežitok

Kedysi neexistovala obývačka bez konferenčného stolíka, dnes je však prežitkom. Ak máme málo priestoru, pokojne sa ho môžeme vzdať, alebo nahradiť ho malou taburetkou na nožičkách.

Mohlo by vás zaujímať

Biela v interiéri

Biela v interiéri a jej tajomstvo: Takto nič nepokazíme

Biela v interiéri vie byť nudná, priveľmi chladná a sterilná, ale aj úplne očarujúca. Záleží od toho, či sa s ňou vieme pohrať. Prinášame vám tipy od svetových … Čítaj ďaľej

Vyberme si svetlý nábytok

Nielen svetlá farba stien, ale aj svetlý nábytok opticky zväčší priestor. Vyhnime sa ťažkým závesom, tmavým farbám, ak používame záclony, zvoľme ľahké transparentné – od stropu až po zem. Čisté okno bez záklon pôsobí ešte lepšie.

Nechajte prázdne miesto 

Ak je izba nabitá nábytkom pôsobí preplnene, aj keď je veľká. Nechajte časť priestoru voľnú a využite steny na dekorácie.