Rakúsky región Sankt Johann – Alpendorf

Perfektný oddych pre rodiny

Asi 60 km južne od mesta Salzburg leží v širokej doline rieky  vo výške 615 m obec Sankt Johann, v známom regióne Pongau. Síce malé mestečko, ale o to aktívnejší život jeho obyvateľov i ľudí z blízkeho okolia. Tak ako v lete, aj v zime, aj je obľúbeným cieľom dovelenkárov a rodín s deťmi.

Sankt Johann

Novinka:

Vznikla značka, a tým aj  “nový región” –  Skigebiet Snow Space Salzburg. Má 120 km najlepšie preparovaných zjazdoviek a 44 moderných vlekov a lanoviek. Začiatočníci ale aj pokročilí lyžiari sú oblasťou Snow Space Salzburg nadšení, lebo to sú: široké zjazdovky optimálne pre prvé oblúčiky vašich ratolestí, či náročné zjazdy pre vašich starších rodinných príslušníkov, či pre vás, rodičov. Do konca sezóny 2018/19 investuje región Snow Space Salzburg 50 miliónov EUR do nových vlekov, do vylepšenia komfortu pre lyžiarova to v celom lyžiarskom areáli. Už dnes je v tejto časti Rakúska 100% ná  istota snehu, vďaka moderným zasnežovacím zariadeniam.

Early Bird Skiing

Pre ozaj tých, ktorí si neváhajú ráno privstať, snoubordisti, lyžiari majú práve tu v ranných hodinách možnosť v rannom tichu zlyžovať región a na čerstvo upravenom teréne, s čerstvým snehom,  spraviť prvé oblúky. Ráno zakončíte potom výdatnými raňajkami. A nielen to, región môžete spoznať aj zvýšky, vďaka spoločnosti  Heliport. Počas pekných dní, na palube helikoptéri spoznáte  z výšky celú oblasť.  Tak neváhajte, využite ponuku tejto zaujímavej oblasti.

A ešte jedna zaujímavosť

Kedysi lady week, dnes pod mottom “1+1 Gratis“ vám práve v oblasti St. Johann – Alpendorf, ponúknu vo vybraných zariadeniach pobyt na sedem nocí pre dvoch dospelých. Nezáleží na tom, či je dáma alebo pán, od ročníka narodenia 1999 či skôr. K tomu 6-dňový lyžiarsky pas pre druhú osobu  a navyše 1 deň zdarma test lyží, či jeden deň zdarma sprievodcu na lyžiach. Balíček platí od 23.03.2019 do 30.03.2019

Spracovala Beata Havranová www.kamkam.eu