Ako v zime predísť suchej pokožke 

Postačí vám zmeniť kozmetické produkty?

Trápi vás v zime suchá a popraskaná pokožka? Chceli by ste vláčnu a hydratovanú pleť a neviete, ako na to? Najlepšou prevenciou je  správna starostlivosť a používanie vhodných produktov.  Povieme si, aké to sú, a či nám v zime stačí naozaj len zmeniť kozmetické produkty. Alebo je potrebná celkom iná denná i nočná rutina?

Je v zime potrebná iná starostlivosť?

Odpoveď je áno. Počas zimy si pokožka jednoducho vyžaduje zvýšenú a najmä inú starostlivosť.  Ráno aj večer nanášajte na pokožku hydratačné, zvláčňujúce, vyživujúce prípravky, ktoré bojujú s príznakmi suchej pokožky a zároveň ju chránia pred nežiaducimi vonkajšími vplyvmi . Najmä teraz, počas chladných mesiacov, je dôležité do dennej a večernej rutiny zaradiť aspoň jeden hydratačný produkt. Veľmi účinné sú séra, alebo tiež hydroesencia na prírodnej báze. Oba produkty je ideálne použiť pred nanesením denného a nočného krému. Koncentrácia látok je v prípade oboch produktoch niekoľkonásobná ako v klasickom kréme. Pokožke tak dokážu dodať naraz oveľa viac živín.. Hľadajte prípravky s obsahom ingrediencií, ktoré maximalizujú zadržiavanie vody, ako glycerín a kyselina hyalurónová. Pri prírodných produktoch je to napríklad uhorková šťava, alebo ovos.  Nezabudnite však,  že po aplikácii séra je vždy potrebné ešte naniesť denný, alebo nočný krém. Tie pomôžu totiž v pleti uzamknúť potrebnú vlhkosť –a takisto umocňujú účinnosť samotného krému.

Hustejšie produkty

Aby ste zabránili vysušovaniu pleti a pokožky, používajte hydratačné prípravky každý deň. Vytvoria vám ochranný štít a pomôžu pokožke lepšie plniť svoje ochranné funkcie. Počas zimných mesiacov je vo vzduchu menej vlhkosti, vzduch je suchší a voda sa z pokožky odparuje rýchlejšie. Preto vymeňte váš ľahký denný krém za silnejší hydratačný, s obsahom prírodných masiel či olejov. Výborné sú tiež tuhšie balzamy, ktoré môžete používať aj v rámci nočnej starostlivosti.  Vynikajúce sú aj produkty, ktoré využívajú liečivú silu termálnych prameňov. Minerály  a stopové prvky z termálnej vody totiž kožu jemne hydratujú. Pokožka je následne pevnejšia, pružnejšia a mladšie  vyzerajúca. 

Vyhnite sa horúcej vode

Aj keď si možno neviete predstaviť zimné mesiace bez horúceho kúpeľa, príliš horúca voda je jedným z hlavných príčin vysušovania pokožky.

Preto skúste aspoň občas vynechať dlhé, horúce kúpele a nahraďte ich kratšou, vlažnou sprchou. Pokožke po sprche taktiež nepomáha ani drsné utieranie uterákom. Pokožku preto utierajte jemným prikladaním osušky a po osušení aplikujte vhodný ošetrujúci prípravok, ktorý uzamkne vodu vo vnútri pokožky a tým jej zabezpečí lepšiu hydratáciu. Výbornou voľbou je tiež telový olej z prírodných bylín, ktorý je ideálne nanášať na ešte vlhkú pokožku. Olej tak vlhkosť v koži krásne uzavrie.

Negatívne na pokožku pôsobí aj časté používanie mydiel, saponátov, dokonca aj parfumov a iných chemických látok. PH takýchto prostriedkov je zásadité, a teda poškodzuje kyslé zložky v našej pokožke, čo vedie k množeniu mikroorganizmov na povrchu kože. 

Je teda dôležité nielen dodržiavať pravidelnú kozmetickú starostlivosť, ale tiež sa vyhýbať faktorom, ktoré prispievajú k jej vysychaniu. 

Il. fotografia: pinterest.com

Galéria: zunacosmetics.sk, beautysecret.sk, notino.sk a archív značiek

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach