Darujte k Vianociam šperk

Vianoce si spájame s pohodovou atmosférou v kruhu rodiny. Vybavuje sa nám vôňa medovníčkov, teplého punču a nostalgické melódie vianočných piesní. Svojim najbližším chceme pod vianočný stromček pripraviť prekvapenie, ktoré ich poteší a bude im pripomínať, ako sú pre nás dôležití.

Darujte k Vianociam šperk

Ak stále neviete, čo darujete mame, sestre, dcére či mužovi inšpirujte sa tipmi, ktoré sme pre vás prichystali a ušetrite si tak predvianočný zhon.

Prekvapte ju hodnotným šperkom

Ženy šperky milujú. Je to ideálny a hodnotný dar, ktorý pretrvá roky.Ako však vybrať ten správny? Vašim poradcom sa môže stať šperkovnica dámy. Otvorte ju a počúvajte, čo všetko vám prezradí. Nájdete v nej zlato či striebro? Veľké a výrazné šperky alebo minimalistické kúsky? Prevládajú farebné kamene alebo je plná jemných a neutrálnych kúskov? To všetko vám pomôže vybrať ten správny šperk.

Vyjadrite pocit šperkom. Symbolické šperky nie sú len krásnym doplnkom, ale aj nositeľom emócie a hlbších citov. Ukážte, že je pre vás dôležitá a darujte jej symbol láskyrodiny. Siahnuť môžete aj po ochranných symboloch a anjeloch, ktorí budú dohliadať na každý jej krok.

Zlato je kov, ktorým nikdy nič nepokazíte. Zlaté šperky reprezentujú kvalitu a trvácnosť. Mnohokrát sa predávajú z generácie na generáciu. Ak ste sa rozhodli pre zlato, vyberte kvalitné zlaté náušnice. Nemusíte sa tak obávať nevhodnej veľkosti ako napríklad pri prsteňoch.

Spolu ladiace šperky sú ideálnym darčekom. Nemusíte rozmýšľať či kúsok, ktorý ste vybrali, má dáma k čomu zladiť. Každé spojenie je výnimočné. Tak, ako sa dopĺňa muž so ženou, vytvárajú elegantnú harmóniu aj sety náušníc a príveskov.

Darujte mu štýlový doplnok

Šperky nie sú len doménou žien. Správne zvolený šperk vie podčiarknuť jedinečný štýl každého muža. Ak rozmýšľate nad pánskym doplnkom, berte do úvahy najmä štýl obliekania. Je skôr športový alebo elegantný typ?

Hodinky sú nielen praktickým, ale aj efektným doplnkom. Myslite hlavne na to, kedy ich bude obdarovaný používať. Ak je to športovec, hľadajte  model s vyšším stupňom odolnosti voči vode. K obleku sa skvele hodia hodinky s koženým remienkom, ktorý s topánkami a opaskom vytvorí dokonalú súhru. Pre každodenné nosenie je praktický a odolný kovový remienok.

Hodinky nie sú jediným pánskym šperkom. Na mužoch sa pekne vynímajú aj kožené či oceľové náramky značiek Fred Bennett alebo Sector. Koža je obľúbeným prírodným materiálom. Vhodne zvolený náramok doplnený o prvky z ocele a polodrahokamov zvýrazní štýl nejedného muža. Rovnako, ako pri hodinkách však platí, že treba myslieť aj na praktickú stránku doplnku.

Kvalitné a jedinečné šperky pre deti

Ak rozmýšľate o šperku pre dieťa, prvým a veľmi dôležitým faktorom je jeho vek. Pri deťoch totiž treba brať ohľad nielen na vzhľad šperku, ale aj bezpečnosť. Ak vyberiete kvalitný kúsok, pretrvá až do dospelosti. Takéto šperky sa stávajú súčasťou rodinného dedičstva. 

Zlaté náušničky sú príkladom nadčasovosti. Darujte malej parádnici náušnice s klapkovým uzáverom alebo uzáverom na šróbik. Tento typ náušníc bude „rásť“ spolu so slečnou. Ak zvolíte neutrálny dizajn, neomrzia ju ani v dospelosti.

Hovorí sa, že diamant je navždy. Ukážte deťom, že tu pre nich budete vždy, keď vás budú potrebovať. Pripomínať im to bude strieborný šperk s diamantom. Značka D for Diamond ponúka kúsky plné príbehov o láske, zvieratkách a rozprávkových hrdinoch. Sú prispôsobené aj pre tie najmenšie deti na príležitostné, ale aj každodenné nosenie.

Deti milujú rozprávky. Svojich hrdinov môžu mať teraz stále so sebou v praktickom doplnku, akým sú hodinky. Vaši najmenší sa snažia podobať čo najviac na vás dospelých. Doprajte im pocit vážnosti s ich prvými náramkovými hodinkami. Na svoje si tu prídu nielen dievčatká, ale aj chlapci.

Vyberte si zo širokej ponuky šperkov v predajniach Sofia a v e-shope sofia.sk.