Elegantný kabát by nemal chýbať v žiadnej skrini

Tohtoročná zimná sezóna je viac elegantnejšia a šarmantná ako po minulé roky. Športové bundy na nosenie do práce už nie sú na prvom ani druhom mieste. Dominujú elegantné hrubé dlhé kabáty, pleteniny, zahalená móda, ktorá má jasný punc neopakovateľnej charizmy.

Elegantný kabát

Čo si vybrať?

Jednoduché čisté línie

Kým v minulom roku kraľovali materiálové kombinácie, strapce a rôzne brmbolce, túto zimu si vychutnajú všetky ženy, ktoré obľubujú jednoduchú krásu, čisté línie a strohú eleganciu.  Žiadnej z nás by nemal chýbať aspoň jeden dlhý zimný kabát z hrubej látky. V móde sú dve línie – buď si zvolíme rovný strih v štýle nadmerných veľkostí, ktorý sa skvele hodí k nohaviciam a pánskemu štýlu, alebo ženskejší strih v tvare písmena “A” s vypasovaným driekom. Takýto strih skvele sedí k dlhým módny sukniam, šatom, či štýlovým rozšíreným nohaviciam.

Kvalitné a teplé materiály

Módne kvalitné teplé kabáty sú vyrobené zo zmesi s 50% obsahom vlny, a tak dokonale zahrejú počas studených dní. Zaujmú aj nekonvenčnými detailmi, a to napríklad odnímateľnou umelou kožušinou na vreckách. Veľmi rýchlo ho tak premeníme na iný. Jeseň a zima patrí aj svetrom. I tie sú často vyrobené z vlákien s obsahom vlny a majú výraznú štruktúru. Perfektne sa hodia k elegantným nohaviciam alebo širokej plisovanej sukni. Jesennú paletu farieb tvorí tmavá červená, oranžová, hnedá, šedá i nadčasová čierna.

Z luxusných materiálov je okrem vlny veľmi módny kašmír a organická bavlna. Takéto kúsky nevyužijeme len počas jednej alebo dvoch sezón, sú skutočne dobrou investíciou.

Neodmysliteľné doplnky

K elegantnému kabátu sa rozhodne nechodí športová čiapka s brmbolcom – ak nie sme zladené vo výstrednom štýle. Skvelým doplnkom sú baretky a kožené rukavice. Nebojme sa siahnuť po farbách, ktoré s trendovou tmavou farbou kabátov skvele ladia. Osviežujúco pôsobí červená, ale aj módna horčicová, modrá, výrazná zelená či fialová. Tá už je však na odchode z výslnia.

-sz-

Foto: Mohito, Reserved