Feng šuej – šaty a doplnky

Prečo sa necítime dobre vo veciach, ktoré nám nesadnú?

Už len keď sa trošku zašpiníme, vnímame to aj vnútorne. Strácame vyrovnanosť, náladu, sebavedomie. Je to úplne logické. Podľa filozofie feng šuej, nevzhľadné oblečenie priťahuje negatívnu energiu. Dokonca ani módne vydraté, či deravé rifle, nie sú najvhodnejšie pre priťahovanie dobra. Symbolizujú narušenú štruktúru, celistvosť, priebeh. Lillian Too, ktorá sa feng šuej venuje intenzívne už niekoľko desaťročí tvrdí: „Obliekajte sa ako vandrák a čoskoro z vás vandrák naozaj bude!“ Opäť platí známe pravidlo – takú energiu priťahujeme, akú zo seba vyžarujeme. Špinavé, či pokrčené oblečenie alebo neupravený vzhľad teda nie je nič pre modernú ženu, ktorá túži po úspechu. Priťahuje biedu vo všetkých zmysloch, nerovnováhu a negatívne vibrácie. Inými slovami upravenosť znamená – byť pripravený na úspešný deň.

Feng šuej

Čas na úpravu

O čo lepšie sa cítite, keď máte ráno čas vybrať si oblečenie, ktoré vám naozaj sadne, osprchovať sa, namaľovať, upraviť si vlasy? Samozrejme, keď idete vyniesť smeti alebo robíte domáce upratovanie nemusíte chodiť v plesových šatách a v lodičkách s kvalitným make-upom, ale na druhej strane aj domáce oblečenie môže byť šik. Povyhadzujte všetky vyťahané tričká a tepláky a vyblednuté oblečenie a uvoľní sa vám priestor pre pozitívnu energiu. Podľa feng šuej je nevhodné aj vyvesovať opranú bielizeň na noc von, pretože môže nasiaknuť mnoho negatívnej energie. Ideálne je sušiť bielizeň za denného svetla, ktoré dodáva priaznivú energiu jang.

Doprajte si doplnky

Vynikajúcim posilnením pozitívneho pôsobenia energií je nosenie šperkov. Takže, ak ich máte radi, neváhajte! Samozrejme musia dotvárať elegantnú súčasť vášho odevu. Dokonca nemusí ísť ani o pravé šperky, ale postačí aj kvalitná bižutéria. Najideálnejšou kombináciou je kameň a kov, špeciálne zlato a drahé kamene. Dôležité je však nepreháňať to so šperkami, lebo ich pozitívny vplyv sa môže ľahko zmeniť na opačný, pretože môžu porušiť potrebnú rovnováhu.

Pri výbere kabelky dbajte na kombináciu tvaru a farby. Vhodné sú napríklad štorcové v béžovej, červenej, žltej, gaštanovej farbe, či obdĺžnikové v hnedej, čiernej a zelenej farbe, ale aj biele a béžové okrúhle kabelky.

Kovové okrúhle gombíky sa hodia k zelenej a hnedej farbe, plastové sú väčšinou všeobecne harmonické.

Osobnú bezpečnosť – „strechu nad hlavou“ predstavujú klobúky a čiapky. Vyhýbajte sa čiernym a modrým, ktoré predstavujú vodu, čím by vás mohli „utopiť“.

Chudosť tiež nie je dobrým ukazovateľom. Číňania ju spájajú s nešťastím. Plnoštíhlosť (nie obezita!) zase predstavuje prosperitu. Takže, ak máte nejaké to kilo navyše, netrápte sa.