SPÄŤ
PR-servis

Získajte peniaze späť z každej platby za energie s kartou Cashback World

Od: Henrieta Karabova 9.11.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Zimné obdobie je tu čo nevidieť, a tak sa okrem ohrevu vody stáva nevyhnutnosťou aj vykurovanie bytu či domu. Platíte veľa za energie a uvažujete o zmene ich dodávateľa? Ako si zvoliť toho správneho, aby ste na energiách nepreplácali, ale naopak, ušetrili?

peniaze späť  Cena

Je najdôležitejším kritériom, pre ktorý sa ľudia rozhodujú pre zmenu dodávateľa energií, či už plynu alebo elektriny. Nižšiu cenu vo všeobecnosti ponúkajú hlavne alternatívni dodávatelia, čo je spôsobené tým, že trh s plynom a elektrinou im umožňuje obchodovať na energetickej burze a nakúpiť komodity pre svojich zákazníkov za výhodné ceny. Ďalším zásadným faktorom sú aj nižšie náklady týchto spoločností. „Nakoľko nemusíme investovať do nehnuteľností a zákazníckych centier, nepotrebujeme ani toľko zamestnancov a dokážeme hospodáriť efektívnejšie,“ hovorí obchodný riaditeľ Energie2 Eduard Chudovský.

Benefity zadarmo

Platiť za energie musíme. Tak prečo ich neodoberať od dodávateľa, ktorý vám okrem nízkych cien a spoľahlivých dodávok navyše ešte aj vráti časť zo zaplatených platieb späť na váš účet? „Potenciál tejto zaujímavej výhody od Energie2, a.s. zatiaľ nie je dostatočne využívaný, hoci každý zákazník môže získať touto zmenou späť až 1,5% zo zaplatenej ceny energií plus 1 shopping point z každého kilowattu,“ upozorňuje Ľuboš Kravárik, generálny riaditeľ spoločnosti myWorld Slovakia. Benefit môžu využívať držitelia jej cashback karty, bezplatnej vernostnej karty, ktorú môže získať každý, kto má účet v banke. Jej veľkou výhodou je, že okrem vrátenia peňazí z faktúr na energie platí táto karta aj v ďalších približne 75 000 partnerských predajniach a e-shopoch v 47 krajinách sveta, kde možno výhodne nakupovať tovar alebo služby. 

Referencie, spoľahlivosť

Ceny energií nie sú ale jediným rozhodujúcim kritériom pri výbere dodávateľa. Dôležitá je aj história spoločnosti, počet zákazníkov, alebo aj referencie, ktoré sa dajú overiť napríklad na internete. Vybraný dodávateľ by sa mal nachádzať aj v zozname dodávateľov na webovej stránke ÚRSO, ktorý sa aktualizuje každý štvrťrok.

Je dôležité vedieť, že prejsť k inému dodávateľovi energií je možné v zásade kedykoľvek, teda aj počas vykurovacej sezóny. Samozrejme, záleží na dĺžke viazanosti zmluvy s existujúcim dodávateľom. Pri tých, ktoré sú uzatvorené na dobu neurčitú sa dá prejsť kedykoľvek, pri zmluvách na dobu určitú po uplynutí zmluvnej viazanosti alebo aj v prípade, ak dodávateľ zmení ceny alebo zmluvné podmienky. Proces prechodu si pre seba zjednodušíte aj podpisom plnej moci pre nového dodávateľa, ktorý za vás potom vykoná všetky potrebné úkony, a to bezplatne.

Je tiež dôležité vedieť, že prechod medzi dodávateľmi si nevyžaduje zmenu technického vybavenia, či už sietí, elektromerov alebo plynomerov. A aj odpisy spotreby budú naďalej vykonávať tie isté distribučné spoločnosti ako pred zmenou dodávateľa.

womangalérie VŠETKY