Magická noc čarodejníc

Ak vás zaujímajú veci tajomné, tak určite viete, že 30. apríla je noc, ktorej sa hovorí čarodejná, alebo Noc čarodejníc. Niektorí ju poznajú aj pod názvom Valpurgina noc alebo Filipojakubská noc. A prečo názov Filipojakubská, keď v tento deň nemá meniny Filip ani Jakub? V dávnej minulosti sa totiž 1. mája oslavoval sviatok svätého Filipa a Jakuba – takže odtiaľ názov Filipojakubská. Pravda je však taká, že v skutočnosti je táto noc spájaná s množstvom tajomných rituálov už od pohanských čias a jej prapôvodné korene siahajú až do čias keltského sviatku Beltain. Začínalo nové, teplejšie obdobie a starí Kelti zapaľovali nový oheň, ktorý bol symbolom energie, životnej sily a slnka.

Noc čarodejníc a skrytá sila ohňa

Keďže ľudia oddávna verili, že počas roka jestvujú také dni, ktoré majú temné sily väčšiu silu než inokedy a v Európe sa k tomu pridával ešte aj hysterický strach z čarodejníc, zahynulo od stredoveku kvôli obvineniu z čarodejníctva množstvo nevinných ľudí. Stačilo, ak neprajníci obvinili niekoho z čarodejníctva a potom nasledovali smutne známe procesy spoejné s mučením a upaľovaním údajných čarodejníc… Našťastie, panovníčka Mária Terézia smutne známe procesy s čarodejnicami v druhej polovici 18. storočia rázne ukončila.

Strach z čarodejníc a tajomné rituály

Odhliadnuc od toho, ľudia verili a veria na čarodejnice stále a používali i používajú na ochranu pred nimi a na posilnenie svojej energie mnohé tajomné rituály. Keďže vo všeobecnosti sa verilo, že počas noci čarodejníc bosorky lietajú na metle a vykonávajú mnohé záhadné veci, ľudia pociťovali potrebu chrániť sa pred nimi, a to zďaleka nielen počas noci čarodejníc. Zapaľovali sa ohne, ktoré mali všetko ochrániť a očistiť, práskalo sa bičom, zapaľovali sa svätené sviečky, používali sa tajomné bylinky, ktoré mali mať silu splniť tajné želania, uzdraviť chorých, pričariť lásku, peniaze, či zbaviť sa strachu z niečoho alebo niekoho.

Počas noci čarodejníc ľudia, v snahe ochrániť sa pred čarodejnicami azlými silami, na mnohých miestach zapaľovali ohne i metly, ktoré potom vyhadzovali do vzduchu. Pripomínalo to lietajúce čarodejnice. Popol, ktorý potom padal na zem, mal zabezpečiť úrodnú pôdu.

Čas plodnosti a neviazaných radovánok

Starí Kelti verili, že práve táto noc je ako stvorená na neviazané sexuálne radovánk. Najčastejšie v prírode. Táto magická noc môže vraj zázračne napraviť aj vzťah, v ktorom to „škrípe“. Možno nájsť novú lásku, ale aj zažiť milovanie, na aké sa nezabúda. Tí, ktorí túžia po potomstve, vraj práve v tomto čase môžu veľmi ľahko a rýchlo splodiť deti. Deti, ktorým vraj takto zaručia šťastný život.

Mohlo by vás zaujímať

Kryštály lásky: Viete, akými kameňmi pritiahnete lásku?

Srdcová čakra je štvrtým energetickým bodom v ľudskom tele. Je umiestnený v strede hrudníka a má na starosti všetky vzťahy a emócie s nimi súvisiace. Reguluje všetky… Čítaj ďaľej

A celkom na záver ešte trochu romantiky! Chcete byť šťastní až do konca života? V tom prípade by ste v prvomájové ráno nemali dlho vyspávať, ale vybehnúť na najbližší kopec a vyčkať si východ slnka. Prvé ranné slnečné lúče vraj majú schopnosť splniť vám toto želanie… No a ak sa na takýto skorý ranný výlet vyberiete spolu s partnerom a zoberiete si so sebou do termosky čaj alebo niečo iné na zahriatie. Určite to bude príjemný zážitok a prinajmenšom krásny začiatok nového dňa…

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach