Lunárny kalendár 17. – 18. februára 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár 17. - 18. februára 2020
https://www.shutterstock.com

Čítajte náš nový lunárny kalendár 17. – 18. februára 2020:

Mesiac je v Strelcovi a to je čas, keď sa v nás prebúdza hravosť, zvedavosť a chuť na dobrodružstvo a vzrušujúce zážitky, či poznatky. Či už si naplánujeme rande, na ktorom to bude riadne eroticky iskriť, alebo to budú stretnuia s priateľmi či rodinou, všade bude krásne!

Zdravie a krása:

Strelec ovplyvňuje stehná, boky, bedrové kĺby, krížovú časť, žily a pohyblivosť. Tieto dni sú vhodné na rôzne kúpele ak nám to zdravie dovoľuje, tak aj na saunu, ktorá prehreje organizmus, prečistí telo a podporí imunitu. Nezabúdajme na svoje kĺby a myslime na to, aby sme mali dostatok pohybu – najlepšie 30 minút intenzívnej chôdze denne. V prípade, že je to čo len trochu možné, vyberme sa von, na čerstvý vzduch – napríklad na malý nákup alebo vybaviť niečo, prípadne vystúpme z autobusu o jednu zastávku skôr, aby sme sa prešli. Myslite na staré známe, že “ak spohodlnejú nohy, spohodlnie aj myseľ.” Ak máte problémy s členkami, nemali by ste ich preťažovať.

Zdraviu kostí, kĺbov a svalových buniek prospejú omega-3 mastné kyseliny. Okrem doplnkov výživy si ich môžeme dopriať, ak zaradíme do svojho jedálnička tučné ryby – lososa, sleďa, ale napríklad aj vlašské orechy.

Ak vás trápia a pobolievajú kĺby, dožičte si večerný rituál v podobe špeciálneho nápoja, ktorý treba vypiť večer pred spaním: Zohrejte hrnček mlieka (tak, aby bolo horúce), do ktorého pridáte trochu cukru a šafranu. Všetko dobre premiešať a vypiť. Cukor môžeme nahradiť aj medom, ale v tom prípade ho pridáme do mlieka, až keď už nie je horúce.

Vašej pleti na tvári, aj pokožke celého tela prospeje píling a následné ošetrenie regeneračným krémom alebo mliekom. V tieto dni radi skúšame aj kozmetické novinky. Ostriháme a upravíme si nechty a odstránime nežiaduce chĺpky. Do kúpeľa si môžeme pridať cédrový alebo borievkový olej, aby sme odplavili napätie a škodlivé látky z tela.

V prípade, že sa idete niekam zabaviť, oblečte si žltú alebo zlatistú farbu, ale zapôsobíte aj v tmavofialovej alebo bledomodrej. Z vôní si vyberajte také, ktoré voňajú slnkom a diaľkami. Pre odstránenie vnútorného napätia a na pozdvihnutie sebavedomia a optimizmu noste šperky s citrínom. Vitalitu umocní granát a ak chcete pootvoriť duchovné obzory, vyberte si šperk s rubínom.

Lunárny kalendár 17. – 18. februára 2020: Záhrada a domácnosť:

Tieto dni nie sú veľmi vhodné na náročnejšie upratovanie – Mesiac v Strelcovi nemá na takéto činnosti ani pomyslenie, preto sa treba obmedziť iba na to najnutnejšie. Oveľa viac mnohých v týchto dňoch zaujíma napríklad ponuka cestovných kancelárií, alebo plánovanie výletov.

Počas pekných dní môžeme začať s rezom viniča a s presvetľovacím rezom jadrovín. Stromčekom, ktoré sme zasadili na jeseň, aj starším stromom, ktoré majú krátke prírastky, tvarujeme korunu. Ak nie je sneh a mráz, môžeme kopať jamy na jarnú výsadbu ovocných stromčekov.

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.