Lunárny kalendár 9. – 12. marca 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor? Čítajte náš nový Lunárny kalendár 9. – 12. marca 2020:

Lunárny kalendár 9. - 12. marca 2020
https://www.shutterstock.com

V pondelok a utorok je mesiac v Panne a tá nám dáva schopnosť učiť sa, rozširovať si obzory a usilovne pracovať. Napriek tomu, keďže v pondelok je Spln, nemali by sme to s prácou veľmi preháňať – najmä nie podvečer a večer. Pochváľme svojich blízkych alebo priateľov a ak môžete, vyberte sa na prechádzku, alebo sa venujte svojim miláčikom. V prípade, že máte psíka, nezabudnite ho zobrať na prechádzku so sebou.

Pokiaľ ide o partnerské vzťahy, tu treba byť mimoriadne opatrný, pretože Venuša môže v týchto dňoch priniesť aj slzy, či trápenie z lásky… Citlivejší jedinci môžu mať v tomto čase jasnozrivé sny a nepokojný spánok. V utorok popoludní, keď sa zlepší naša schopnosť sústrediť sa, môžeme zvládnuť aj náročnejšie a nepríjemné práce.

V stredu a štvrtok je Mesiac vo Váhach – viac ako inokedy túžime po harmónii a snažíme sa pochopiť podstatu problémov, ba dokonca sa aj zmeniť – ak treba. Ak sa v týchto dňoch dostaneme do sporu, máme snahu pochopiť aj svojho protivníka a riešiť problém z nadhľadu.

Nájdite si čas posedieť si v pokoji pri šálke čaju alebo pri poháriku vína a pozhovárať sa s tými, ktorí sú nám milí, o živote, prípadne si aj trochu zafilozofujme. Príjemné sú aj rozhovory o umení. Dobre padne počúvanie hudby, zaujímavý film, alebo sa jednoducho pohrúžme do čítania knižky… Štvrtok popoludní alebo večer je vhodný čas na lásku a nežné objatia. Ak plánujete rande, tak toto je ten vhodný čas…

Zdravie a krása:

Panna ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo, slezinu a trávenie. Ak ráno nalačno vypijete pohár vlažnej a odstátej vody, podporíte trávenie. Táto doba je vhodná aj na jarné očistné kúry. Môžete vyskúšať napríklad čaj alebo šťavu zo žihľavy. Aj v prípade, že sa rozhodnete popíjať žihľavový čaj, najúčinnejší bude, ak vždy použijete čerstvú bylinku. Čaj si pripravíme tak, že čerstvú žihľavu sparíme vriacou vodou a necháme krátko vylúhovať. Takýto čerstvý žihľavový čaj popíjame 2-krát denne po dobu troch týždňov. Pomáha aj proti jarnej únave.

Ak namiesto žihľavy chceme použiť radšej zmes viacerých bylín, môžeme vysskúšať túto zmes: 2 diely púpavového koreňa, 1 diel koreňa archangeliky, 2 diely rumančeka a 2 diely žihľavy. Z tejto zmesi si pripravíme čaj bežným spôsobom a pijeme 2-krát denne.

Upravte si vlasy – účes teraz dlhšie udrží tvar. Strih aj trvalá teraz lepšie držia..

Váhy ovplyvňujú obličky, čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín. Dbajme na to, aby sme boli primerane a najmä teplo oblečení, pretože obličky aj močové cesty potrebujú dostatok tekutín a teplo. Noste teplú spodnú bielizeň, pite šípkový, lipový alebo zelený čaj, či šťavu z brusnice. Veľmi dobrý v tomto čase je aj čaj z materinej dúšky. Namiesto maškŕt jedzte sušené brusnice alebo brusnicový kompót.

Urobte niečo pre svoju krásu a zušľachtite sa. Môžete sa objednať na pedikúru, či manikúru, vo štvrtok je vhodný deň na odstránenie bradavíc, ako aj na to, aby sme sa skúsili zbaviť kurieho oka.

Lunárny kalendár 9. – 12. marca 2020 – Záhrada a domácnosť:

Dni Panny sú dobré na sadenie a siatie nových rastlín – v tomto čase je mimoriadne vhodné siať a sadiť koreňovú zeleninu, ale aj cibuľu. V žiadnom prípade však nepracujte s pôdou v utorok – je to obdobie po splne, keď nie je vhodné pracovať s pôdou, ani s rastlinami.

Kým v dňoch Panny upratovanie, varenie ani nakupovanie nie je problém, v čase, keď na nás vplývajú Váhy, by sme mali upratovanie a ďalšie práce odložiť a venovať sa radšej niečomu, čo nás poteší a spríjemní nám život. Deň nám určite spríjemnia kvety, alebo aj to, ak si kúpime niečo pekné na seba, čím očaríme svojho partnera!

Ak je vhodné počasie, môžeme rozdeliť väčšie trsy trvaliek a rozsadiť ich. Vysádzame dvojročné rastliny, ale aj brokolicu, letničky a bylinky s liečivými kvetmi. Ruže zastrihneme a prihnojíme, aby nám neskôr pekne kvitli. Vyberme si dlhšie pôsobiace hnojivo, ktoré má vyšší obsah fosforu.

Pranostiky na marec:

Na Gregora hory hučia,
gazdovia ešte štyri týždne doma čučia.

Jestli je na Gregora špatný čas, vtedy líška vychádza von zo svojej diery, jestli je pekný, vtedy ešte štrnásť dní v nej zostáva.

Jozef – základ jari.

Koľko dní pred Jozefom teplo, toľko po ňom zima.

Keď na Jozefa vietor fučí, aj týždeň potrvá.

Ak sa do Jozefa s vetrom sneh vyduje,
peknú k Veľkej noci chvíľku prorokuje.

Keď je na Jozefa mráz, bude hojne ovocia.

Koľko ráz sa hustá v marci hmla zjavuje,
toľko hrmavíc na leto prorokuje.

Keď na Jozefa vietor duje, vydrží ešte aspoň týždeň.

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.