Lunárny kalendár 4. – 5. februára 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár 4. - 5. februára 2020
https://stock.adobe.com

Čítajte náš nový lunárny kalendár 4. – 5. februára 2020:

Mesiac v Blížencoch je čas, ktorý žičí komunikácii a spoločenským kontaktom. V týchto dňoch je príjemné stretnúť sa s priateľmi, ale aj dohodnúť si a vybaviť pracovné stretnutia, dať do poriadku korešpondenciu, robiť porady a dohodnúť, čo treba. Dobrá rada: Všetko, čo je podstatné, si zapíšte, aby ste náhodou na niečo nezabudli… V tieto dni totiž hrozí aj značná roztržitosť! Po práci je príjemné posedieť si s priateľmi, alebo sa vybrať niekam na dobrú kávičku, čaj alebo si vychutnať pri bare drink. Je veľká pravdepodobnosť, že sa s niekým zaujímavým aj zoznámite – tieto dni totiž žičia aj nadväzovaniu známostí…!

Zdravie a krása:

Mesiac v Blížencoch ovplyvňuje dýchanie, pľúca, priedušky, dych, ramená, aj ruky. Dbajte na správne dýchanie, pretože dýchaním sa organizmus očisťuje a regeneruje. Ak nie je vhodný čas na prechádzku, postavte sa aspoň k oknu a celkom cielene sa niekoľkokrát zhlboka nadýchnite a potom pomaly vydychujte, pričom dbajte na to, aby výdych bol dvakrát dlhší ako nádych. Takéto dychové cvičenie si môžete robiť ráno, ale zopakovať si ho možno aj kedykoľvek počas dňa. Svojmu zdraviu a pocitu pohody prospejeme, ak si precvičíme aj ramená a prsty. Prípadne cvičenie môžeme spojiť aj s dychovým cvičením. Tí, ktorých trápi kašeľ, mali by popíjať čaj z majoránky. Keď trochu vychladne – na teplotu, aby sme ho mohli piť, oslaďme ho medom a pridajme citrónovú šťavu.

Pokiaľ ide o stravu, doprajte si na jedlo dostatok pokoja i času, jedzte jedlá bohaté na bielkoviny a vitamíny (v tomto čase mimoriadne potrebujeme vitamín C, pretože zvyšuje imunitu a vitamín B, ktorý regeneruje nervy, D – posilňuje imunitu, znižuje riziko depresií, udržuje a posilňuje silu kostí). Bielkoviny zase pomáhajú obnove buniek. V týchto dňoch je vhodné, ak do svojho jedálneho lístka zaradíme ovsennú kašu, pšeničné klíčky, strukoviny, nátierku z droždia, čerstvú zeleninu, ovocie a dostatok tekutín.

Ak chcete urobiť niečo pre svoju krásu, aplikujte počas týchto dní výživné kúry, prípadne sa nechajte inšpirovať módnymi či kozmetickými novinkami v časopisoch alebo na nete. Dobrým a užitočným nápadom je aj návšteva zaujímavej prednášky či podujatia, kde získame cenné informácie o tom, čo možno urobiť pre svoje zdravie a pôvab.

Lunárny kalendár 4. – 5. februára 2020 – Záhrada a domácnosť:

Záhradkári vysievajú dlho klíčiace letničky a ak rýchlime cibuľoviny, zvýšime im teplotu. Muškátom, fuchsiám a iným balkónovým rastlinám, ktoré máme zazimované, pravidelne ich čistíme od suchých listov a nezabudnime občas mierne poliať, aby nám nepreschli. Skontrolujeme aj zazimované hľuzy a cibule okrasných rastlín, či nehnijú – nahnité okamžite vyhodíme. Za priaznivého počasia vetráme byt, ale nepúšťajme sa do činností, ktoré si vyžadujú veľkú trpezlivosť. Úspešní však môžeme byť pri vybavovaní na úradoch – dni Blížencov tomu žičia!

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.