SPÄŤ
Sex a erotika

Rozdelila vás esemeska?

Od: Henrieta Karabova 11.8.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Rozchod prostredníctvom esemesky: Zbabelosť alebo normálna vec?

Nové technológie prinášajú zmeny nielen do nášho životného štýlu, ale aj do samotných vzťahov. Kým kedysi sme sa s tým, ako povieme partnerovi, že to už nie je ono, respektíve, že nemienime s ním plánovať budúcnosť, trápili dlhé hodiny, či dokonca dni, dnes je to podstatne jednoduchšie. Neraz na to stačí esemeska alebo mail.

esemeska

Strácame hranice intimity

I keď komunikácia prostredníctvom počítačov a telefónov nie je veľmi osobná, v ostatných rokoch ju vo všeobecnosti považujeme za čoraz osobnejšiu. E-mailami a sms-správami riešime neraz veľmi intímne záležitosti a problémy, také, aké sa kedysi riešili výsostne osobne. Je to nielen tým, že informačné technológie čoraz viac a hlbšie zasahujú do nášho každodenného života (kedysi sme prostredníctvom počítačov len pracovali, neskôr sme sa prostredníctvom nich i zabávali a teraz prostredníctvom nich už vedieme aj podstatnú časť svojho spoločenského života), ale keďže sme podstatne viac vyťažení ako kedysi, je to niekedy aj naším jediným spôsobom, ako udržiavať kamarátske vzťahy a kvázi spoločenský život.

Menej osobne

Ľudia spolu komunikujú menej z očí do očí a viac prostredníctvom informačných technológií, a tak čoraz viac ľudí dostáva prostredníctvom esemesiek alebo mailov informáciu aj o rozchode s partnerom. Dokonca podobné rozchody často prežívajú aj slávne osobnosti, o to častejšie, že neraz majú s partnerom medzi sebou ešte väčšie vzdialenosti, ako „bežní smrteľníci“.

Rozchod cez mobil

Spoločnosť Recomb realizovala prieskum, ktorý ukázal nepríjemné výsledky. Každý desiaty človek priznáva, že sa dočkal rozchodu práve krátkou textovou správou. Navyše, ukázalo sa, že ľudia si už vôbec nectia právo na súkromie v korešpodencii a kedysi intímne záležitosti sa stali vecami verejnými. Celá tretina dospelých kontroluje partnerov mobil a číta si jeho správy. Každý desiaty človek dokonca kontroluje hlasovú schránku svojho partnera a každý piaty kontroluje partnerov telefónny zoznam a zoznam volaných a volajúcich čísiel.

Ani celebrity nie sú výnimkou

Možno poznáte aj vy niekoho v okolí, kto sa rozišiel alebo dal dokopy s partnerom práve prostredníctvom esemesky, ktorá je považovaná za ešte menej osobnú, ako chat, prostredníctvom internetu, možno ste to zažili na vlastnej koži. I keď to snáď uľahčuje  riešenie situácie pre toho, kto sa rozísť chce a kto posiela túto správu, pre väčšinu príjemcov správy je to bolestivejšie, ako keď sa to dozvedia od partnera z oči v oči aj s vysvetlením. Navyše stále niektorí ľudia považujú takýto rozchod za zbabelosť. Z celebrít sa takto od seba dostali napríklad Jennifer Aniston a John Mayer, Charlie Sheen a Rachel Olson a dokonca Britney Spears týmto spôsobom ukončila manželstvo s Kevinom Federlinom.

womangalérie VŠETKY