O erotických myšlienkach a snoch

Patríte medzi dámy, ktoré myslia na sex takmer stále, alebo nemyslíte naň takmer vôbec? A ako je to u vás s erotickými predstavami a snami? Vyrovnáte sa v nich mužom?

Trinásťkrát denne

O mužoch sa hovorí, že myslia na sex stále, ale najnovší prieskum serveru Onepoll.com ukázal, že na erotické hry myslia ešte častejšie ako sa predpokladalo – takmer neustále. Tretina z mužov, ktorí sa na prieskume zúčastnili, dokonca uviedla, že prvou ich myšlienkou po zobudení je práve sex. Celkovo za deň mužom ulietajú myšlienky k sexu trinásťkrát denne – čo je za rok približne 4745-krát.

O erotických myšlienkach a snoch

Od myšlienky k činu

Od predstáv je však k realite ďaleko – a to i v tomto prípade. Muži svoju myšlienku premenia na realitu iba dvakrát do týždňa, teda zhruba 104-krát za rok. Zaujímavé však je, že až tri štvrtiny mužov sú s frekvenciou pohlavných stykov úplne spokojní, takže zdá sa, že nie vždy, keď na sex myslia, po ňom aj reálne túžia.

Ženy sú nespokojnejšie

Na rozdiel od mužov, ženy na sex myslia priemerne len päťkrát denne, teda 1 825-krát za rok. Ženy sú však menej spokojné s frekvenciou pohlavných stykov ako muži, spokojnosť uviedlo päťdesiatosem percent z nich.

Neprítomný pohľad

Celkovo sa na prieskume zúčastnilo viac ako tritisíc osôb a komentár hovorcu spoločnosti k jeho výsledkom je veľavravný: „Zdá sa, že muži majú sex v hlave takmer kdekoľvek, a nezáleží na tom, čo práve robia. Keď zbadáte svojho muža s neprítomným pohľadom, tak viete, nad čím asi premýšľa.”

Symbolika alebo pravdu?

Myšlienky na sex nás často prepadajú aj v noci, vo forme snov. Odborníci však tvrdia, že v snoch má sex len symbolický význam a vo väčšine prípadov s našim erotickým životom vôbec nesúvisí. Odzrkadľuje udalosti z uplynulých hodín, maximálne dvoch dní. Preto napríklad – sen o tom, že máte sex so svojou kamarátkou, či nepriateľkou vôbec nemusí znamenať, že reálne po nej túžite. Po takomto sne by ste sa pravdepodobne necítili dobre, avšak netreba si robiť žiadne výčitky, sen neodhaľuje vašu orientáciu, ale dáva vám symbolicky najavo niečo iné. Napríklad, že túžite po lepšom vzťahu s dotyčnou.

Potrebujete zmenu?

Pokiaľ ide o frekvenciu erotických snov, i tie majú muži častejšie. Podľa serveru fem.com muži snívajú o sexe priemerne každú druhú noc, ženy len päťkrát do mesiaca. Polovica žien údajne sníva občas o orgazme dosiahnutom s krásnym a tajomným neznámym mužov. Pokiaľ sa vám často sníva o sexe s iným mužom, môže to však znamenať i to, že potrebujete vo svojom živote zmenu alebo spestrenie.

-sz-

Save