Tipy na správne holenie

Aj keď si dnes už môžeme vybrať z množstva spôsobov ako odstrániť neželané ochlpenie, na klasické holenie žiletkou by sme nemali zanevrieť. Holeniu sa nevyhnú ženy ani muži, pre každé pohlavie máme preto niekoľko jednoduchých a užitočných tipov:

správne holenie

Tipy pre ženy

1. Hoľte sa v rôznych uhloch

Na rozdiel od mužov by ženy pri holení mali žiletku ťahať v rôznych uhloch – predsa len, chĺpky a pokožka na tele sú iné ako tie na mužskej tvári. Výsledkom bude hladšie oholenie a ak použijete kvalitnú žiletku, vyhnete sa aj drobným poraneniam.

2. Vyberte si vhodnú žiletku 

Vyskúšajte viaceré typy žiletiek a až potom sa rozhodnite pre jednu, ktorá vám najviac vyhovuje. Určite ale používajte žiletku určenú pre ženy – čepele žiletiek pre mužov sú totiž prispôsobené mužskej pleti, ktorá má odlišnú štruktúru. Nástavec žiletky vymeňte za nový, akonáhle sa vám už nezdá ostrý a v žiadnom prípade žiletku nezdieľajte s nikým iným!

3. Holenie nerovná sa peeling

Mnohí ľudia si myslia, že pri holení sa z pokožky zároveň odstraňujú odumreté bunky, ale v skutočnosti tomu tak nie je. Pokožku je dôležité pravidelne ošetrovať vhodným peelingom aj preto, aby sme predišli vrastaniu chĺpkov smerom do pokožky. No a samozrejme, vďaka pravidelnému odstraňovaniu odumretých buniek bude pokožka hladká a vláčna.

správne holenie

Tipy pre mužov

1. Hoľte sa počas sprchovania alebo po hneď po sprche

Teplá voda a para pánsku pokožku zjemnia a pripravia na holenie. Holenie na sucho môže mať naopak za následok ranky a popálenia od žiletky. Ak sa oholíte rovno v sprche, navyše tým ušetríte čas.

2. Po každom ťahu žiletku opláchnite

Àno je to trochu otrava, ale ak sa premôžete a žiletku budete oplachovať, vaša pokožka sa vám poďakuje. Bude vďaka tomu oholená hladšie a z tváre nebudete musieť zmývať toľko chĺpkov.

3. Hoľte sa v smere rastu chĺpkov

Ak sa holíte proti smeru rastu chĺpkov možno dosiahnete hladšie oholenú tvár, ale výsledkom bude takmer určite aj podráždenejšia pleť. Aby ste sa tomu vyhli, vždy sa hoľte v smere rastu chĺpkov. Pozor si treba dávať najmä pri holení krku, kde je pokožka omnoho tenšia ako na tvári – ťahy žiletkou tu preto určite prispôsobte smeru rastu chĺpkov.

4. Po holení pokožku hydratujte 

Názory na starostlivosť o mužskú pleť po holení sa líšia, ale väčšina odborníkov sa zhoduje v tom, že hydratačný krém pokožke po holení iba prospeje. A určite by mal obsahovať ochranný faktor.

-jc-