Ako na štípance a svrbenie kože?

V tomto ročnom období trávime čoraz viac času mimo svojho domova – v prírode, na prechádzke v meste. Radi si dáme obed či večeru na terase reštaurácie. Často ale po príchode domov zistíme, že sme sa stali obeťou dotieravého hmyzu.

štípance

Čo priťahuje hmyz?

Hmyz priťahujú voňavé kvety, kvitnúce kríky a stromy, opadané ovocie, pot, sladkosti, ale aj výrazné farby. Zvlášť deti sú ohrozené, pretože častejšie behajú po tráve, sadnú si, kam sa im zachce, oháňajú sa, pestro ich obliekame – jednoducho, sú pre hmyz akosi príťažlivejšie než dospelí.

Škriabaniu sa vyhnite – namiesto toho siahnite do domácej lekárničky

Pre väčšinu ľudí, ktorí nemajú prehnané alergické reakcie,  je takáto drobná nehoda ako sú štípance neškodná. Aj keď je to nepríjemné a chvíľami i takmer nevydržateľné, miesto vpichu si neškriabte. Škriabaním si  človek odstráni povrchové vrstvy kože, obnaží si jej hlbšie štruktúry a priamo svojimi prstami vnesie infekciu. Tá môže byť neskôr spojená až s horúčkami.  Stačí však siahnuť do domácej lekárničky a potrieť štípance a postihnuté miesta prípravkom na poštípanie. Dostať ich bežne v lekárni a nie je potrebné mať ani lekársky predpis.

Niektoré z nich sa dajú využiť aj pri ďalších svrbivých kožných prejavoch, ako sú napríklad ovčie kiahne, popŕhlenie rastlinami (žihľava), miernejšie popáleniny – buď od slnka alebo horúcimi predmetmi.

Náš tip:

štípance

Psilo-Balsam gél obsahuje liečivo difenhydramíniumchlorid. Nie je viazaný na lekársky predpis.  Používa sa na liečbu alergických a svrbivých prejavov pokožky pri jej podráždení, vyvolanom nadmerným opaľovaním, popáleninami prvého stupňa, uštipnutím a bodnutím hmyzom, žihľavkou (urtikáriou) a na iné svrbivé prejavy pokožky, svrbivý ekzém a ovčie kiahne.  O použití lieku sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Pred použitím si pozorne prečítajte príbalovú informáciu. Viac sa dozviete na www.stada.skwww.psilobalsam.sk

Mohlo by vás zaujímať

Slnečné dni

Slnečné dni bez obáv

Slnko zlepšuje náladu, pozitívne ovplyvňuje duševnú pohodu a harmonizuje základné telesné funkcie – imunitný systém a hormonálnu rovnováhu. Zásluhou jeho hrejivých účinkov sa v ľudskom … Čítaj ďaľej