SPÄŤ
Choroby

Tvár je zrkadlom zdravia

Od: Jana Vančová 16.1.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Myslíte si, že ak o svojich zdravotných problémoch nehovoríte a v kontakte s ostatnými ľuďmi vás nejako špeciálne neobmedzujú, nikto – okrem lekára – sa o nich nedozvie? Opak je pravdou: Naša tvár totiž často prezradí viac ako naše ústa. Ten, kto si pozorne všíma našu pokožku, jej zmeny, začervenanie, drobné vyrážky, ale napríklad opary, môže sa veľa dozvedieť o tom, čo nás trápi…

zrkadlom zdravia

Čelo

Ak občas mávate pocit, že máte veľmi suchú pokožku na čele, svrbí vás a tvoria sa vám na nej šupinky, môže to signalizovať nedostatočný príjem tekutín v tráviacom trakte. S čelom je spojené tenké črevo, slinivka a pohlavné orgány. Vyrážky na čele teda môžu signalizovať problémy v týchto častiach nášho organizmu. Hlboké vrásky na čele zase môžu poukazovať na nesprávnu funkciu čriev.

Líca

Veľmi bledé líca, opuchy alebo ekzém na lícach môžu predpovedať poruchy dýchacieho systému. Ak sú líca veľmi bledé, môže to signalizovať aj chudokrvnosť. Vyrážky na lícach zase môžu poukazovať na to, že jedávame často tučnú stravu.

Nos

Pokožka na nose je veľmi citlivým ukazovateľom činnosti srdca. Ak máme rozšírené žilky v okolí nosa, môže to poukazovať na problémy s tlakom – najčastejšie s vysokým. Čierne bodky na nose svedčia o problémoch s trávením. Pery Opary, kútiky, trhlinky a rôzne opuchy na perách bývajú zvyčajne znamením tráviacich problémov, ale aj toho, že nám chýba vitamín B.

Brada

Trápia vás vyrážky, či doslova akné na brade? Môže to byť príznak  nedostatočnej funkcie obličiek, ale takisto aj veľkého stresu, záťaže a vyčerpanosti. Mimochodom, zaujímavé je, že na brade sa často vyskytujú vyrážky aj u ľudí, ktorí majú problém vo vzťahu.

womangalérie VŠETKY