SPÄŤ
Bio štýl

Mamičky, nepodceňte starostlivosť o detské zúbky

Od: Jana Vančová 4.10.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Mnohé mamičky sa mylne domnievajú, že o detské zúbky sa prakticky netreba starať, pretože aj tak vypadnú. Vôbec to však nie je pravda! Detské zúbky si vyžadujú kvalitnú starostlivosť už od prvých rezákov, a to aj napriek tomu, že sú mliečne. Zdravie a správny rast trvalých zubov totiž do určitej miery závisí práve od zdravia mliečnych zubov. Preto netreba nič podceniť a už v skorom rannom veku zúbky čistiť. V starostlivosti o mliečne zúbky nám výdatne pomáhajú aj kvalitné prípravky.

starostlivosť o detské zúbky

Zopár faktov o detských zúbkoch

Prvý zúbok zvyčajne prekvapí v období medzi 4. až 11. mesiacom života bábätka. Výnimočne sa s jedným, či dvoma zúbkami detičky už môžu aj narodiť. Prerezávanie zúbkov nie je pre mamičky radostnou udalosťou, pretože dieťa je plačlivé, má opuchnuté ďasná, je nepokojné, slintá a často odmieta jesť

Kedy a ako čistiť zúbky?

Už v čase, keď rastie prvý zúbok je vhodné začať so starostlivosťou oň a tiež o ústnu dutinu bábätka. Existujú špeciálne mäkké kefky určené na prvé zúbky. Ideálne je, ak sú štetiny jemne zaoblené, pretože tieto čistia detské zúbky dôkladne, ale pritom mimoriadne šetrne a masírujú detské ďasná. Výhodou je, ak má kefka zároveň aj protišmykovú oporu na palec, čo je pre deti veľmi dôležité.

starostlivosť o detské zúbky

Kedy začať používať zubnú pastu?

Samozrejme, spočiatku nie je potrebné používať zubnú pastu, ale neskôr vo veku 18 mesiacov môžeme učiť dieťa čistiť si zuby nielen vodou, ale aj malým množstvom kvalitnej detskej pasty. Nácvik umývania si zúbkov môžete pokojne začať už aj od jedného roka, kedy zaobstaráte dieťaťu vhodnú kefku a začne sa učiť umývať si zúbky samo. Samozrejme, vyžaduje to veľa trpezlivosti, rozhodne však nič nestratíte.

Prečo je starostlivosť o mliečne zuby  dôležitá?

Kvalitná starostlivosť o mliečne zúbky zabezpečí, že trvalé zuby, ktoré začnú dieťaťu rásť približne vo veku päť – šesť rokov, budú mať rovný zhryz a dieťa bude mať zdravé ďasná. Rovnako je dôležité, aby si dieťa na pravidelnú starostlivosť o chrup každé ráno a večer zvykalo už od skorého detstva.

Náš tip:

Ak chcete dopriať svojmu dieťatku skutočne len tú najlepšiu starostlivosť, na trhu sú kvalitné bio produkty, ktoré svojím zložením, vôňou i účinkom pripomínajú nežné pohladenie prírody. A uvidíte, vaše detičky sa budú na tento rituál každé ráno a večer priam tešiť. Deti a ich zúbky určite poteší Biricco zubná pasta jahodová a Biricco zubná pasta čerešňová, ktorú na náš trh dodáva firma Anserini.

starostlivosť o detské zúbkyBiricco zubná pasta detská jahodová

Gélová zubná pasta pre deti ideálna na mliečne zuby a jemné detské ďasná s príchuťou a vôňou jahôd. Príjemná jahodová vôňa pomáha deťom používať pastu denne bez zbytočného odmietania.

Obsahuje výťažky z bio duly, harmančeka, slezu lesného a čučoriedok, ktoré sú známe svojimi osviežujúcimi a upokojujúcimi vlastnosťami. Špeciálne zloženie s nízkou abrazivitou jemne čistí zuby.
Neobsahuje fluór ani umelé farbivá.

Bližšie informácie o Biricco zubnej paste detskej čerešňovej, aj so zaujímavými tipmi pre mamičky, prinesieme nabudúce.

Zubné pasty od firmy Anserini (pre deti, aj pre dospelých) sú držiteľmi certifikátu ECO BIO COSMETICS, vydaného medzinárodne uznávanou certifikačnou spoločnosťou ICEA, ktorá sídli v Taliansku. Okrem toho sú držiteľmi certifikátu Vegan OK.

womangalérie VŠETKY