Viete, kedy si máte čistiť zuby?

  Ak ste si mysleli, že najlepšie je umývať si zuby ráno po raňajkách a potom zase večer pred spaním, tak ste sa asi mýlili. Nie je to totiž vôbec až také jednoznačné. Okrem iného je totiž dôležité aj to, čo jeme…

  Zubný povlak treba odstrániť, ale…

  Ak vás v škole učili, alebo ste si niekde prečítali, že najlepšie urobíte, ak si zuby umyjete okamžite po jedle, pretože takto si zo zubov a medzizubných priestorov odstránite zvyšky jedla a všetko, čo sa nám tam nahromadilo, nie je to dobrá rada. Samozrejme, že zuby si treba umyť a zbaviť ich zubného povlaku. Ale vôbec nie je jedno, kedy tak urobíme. Ak to urobíme v nevhodnom čase a po nevhodnom jedle, mohli by sme urobiť viac škody ako osohu.

  Pred raňajkami, či po raňajkách?

  To záleží od toho, čo máme na raňajky. Ak sme jedli napríklad ovocie, rôzne ovocné smoothie, či nápoje, džem, med, čokoládovo-orieškovú nátierku, alebo iné sladkosti, nemali by sme si zuby umývať skôr, ako hodinu po raňajkách. Jedlá a nápoje, ktoré majú kyslé Ph, alebo obsahujú ovocné kyseliny, naleptávajú povrch zubnej skloviny. V prípade, že po konzumácii takýchto jedál či nápojov začneme zuby mechanicky čistiť, môže dôjsť k porušeniu zubnej skloviny. Navyše, zuby môžu začať reagovať citlivo a bolestivo. Ak si teda nechceme porušiť zubnú sklovinu, prispôsobme čas umývania svojich zubov tomu, čo jeme. To sa netýka iba raňajok, ale aj iných jedál. Ak budeme jesť sladké alebo kyslé, mali by sme si zuby vyčistiť buď pred jedením, alebo minimálne 30 – 60 minút po jedle.

  Náš tip:

  Príjemnejšia než zubári

  Elektrická zubná kefka SENCOR SOC 3312WH patrí medzi to najlepšie, čo môžete pre zdravie a krásu svojich zubov spraviť.  Má 5 špecializovaných programov pre čistejšie, lesklejšie a belšie zuby,  pričom berie ohľad aj na tie citlivé. Jemnou masážou prekrvuje ďasná, čím znižuje riziko paradentózy.

  SENCOR SOC 3312WH

  Rýchlosťou 48-tisíc sterov za minútu vyčistí zuby tak nahladko, že zubný kameň sa usádza niekoľkonásobne pomalšie. Praktické puzdro chráni kefky na cestách a zároveň sterilizuje UV svetlom a k 1 základni dostanete hneď 2 kefky.  A ak sa vám zunujú  biele hlavice, vymeníte ich za čierne.

  Viac na www.sencor.sk