SPÄŤ
Bio štýl

Keď si dieťa nechce umývať zúbky…

Od: Jana Vančová 7.10.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Čistenie zubov sa zvyčajne deťom najskôr páči, pretože ide o aktivitu, ktorú robia aj rodičia a zubná kefka a pasta sú opäť niečo nové a zaujímavé. Avšak u mnohých detí toto obdobie prejde a do každovečerného a ranného čistenia zubov veľa chute mať nebudú (nehovoriac o čistení zubov po obede, či po sladkých jedlách, ktoré by tiež malo byť samozrejmosťou).

nechce umývať

Čo radia odborníci?

 🌸 Nikdy deti do čistenia zubou nenúťte. Čistite si zuby spolu s nimi, aby získali a osvojili si tento hygienický návyk. Rozprávajte sa s nimi o tom, prečo je dôležité zúbky umývať a ako je to najlepšie.

 🌸 Veľmi dobré je, ak sa vám podarí urobiť z umývania zubov zábavnú aktivitu. Nechajte dieťa, aby si vybralo v obchode najzábavnejšiu, najveselšiu kefku, z ktorej bude mať radosť.

 🌸 Podobne si môže vybrať aj pastu s rôznymi obrázkami, či chuťami, ktoré má rado. Keď k tomu pridáte veselú „zubnú“ pieseň alebo hru, úspech je na ceste.

 🌸 Nehrajte sa však na to, kto si umyje zuby skôr, pretože by mohlo dôjsť k nedostatočnému vyčisteniu ústnej dutiny.

 🌸 Keďže malé deti nechápu presne, prečo by sa mali zuby čistiť, a to ani keď im to budete vysvetľovať, skúste ísť na to okľukou – dajte im napríklad ovoňať zubnú pastu a povedzte im, že tak nádherne im bude voňať z úst, keď si ňou umyjú zúbky.

Záverom nášho výchovného pôsobenia pri umývaní zubov by mal byť fakt, že naše deti si budú zuby čistiť s chuťou a radosťou vždy, keď je to potrebné.

Náš tip:

Ak chcete dopriať svojmu dieťatku skutočne len tú najlepšiu starostlivosť, na trhu sú kvalitné bio produkty, ktoré svojím zložením, vôňou i účinkom pripomínajú nežné pohladenie prírody. A uvidíte, vaše detičky sa budú na tento rituál každé ráno a večer priam tešiť. Deti a ich zúbky určite poteší Biricco zubná pasta čerešňová a Biricco zubná pasta jahodová, ktorú na náš trh dodáva firma Anserini.

nechce umývaťBiricco zubná pasta detská čerešňová

Gélová zubná pasta pre deti ideálna na mliečne zuby a jemné detské ďasná s príchuťou a vôňou čerešní. Príjemná čerešňová vôňa pomáha deťom používať pastu denne bez zbytočného odmietania.

Obsahuje výťažky z bio duly, harmančeka, slezu lesného a čučoriedok, ktoré sú známe svojimi osviežujúcimi a upokojujúcimi vlastnosťami. Špeciálne zloženie s nízkou abrazivitou jemne čistí zuby.
Neobsahuje fluór ani umelé farbivá.

Zubné pasty od firmy Anserini (pre deti, aj pre dospelých) sú držiteľmi certifikátu ECO BIO COSMETICS, vydaného medzinárodne uznávanou certifikačnou spoločnosťou ICEA, ktorá sídli v Taliansku. Okrem toho sú držiteľmi certifikátu Vegan OK.

womangalérie VŠETKY