Bisexualita – skutočnosť alebo mýtus? Abeceda sexu a erotiky

Gustáv Murín: Telesná láska na každé písmeno

Pre všetkých, ktorých zaujímajú šteklivé témy sexu a erotiky, je tu nová e-kniha od spisovateľa Gustáva Murína “Abeceda sexu a erotiky alebo Telesná láska na každé písmeno”. Na ochutnávku prinášame zopár ukážok, tentoraz písmeno “B”.

https://www.shutterstock.com

Bisexualita – skutočnosť alebo mýtus?

Až tretina inzerátov v erotických časopisoch hľadá bisexuálnu ženu na spoločný sex s manželskou alebo mileneckou dvojicou. Existuje však vôbec?

Túžba zapojiť do manželského alebo mileneckého sexu ešte jednu ženu sa zdá byť zjavne prijateľnejšia, ako keby to mal byť muž. A označenie „bisexuálna žena“ predpokladá, že uspokojí rovnako dobre manžela, aj manželku. Neznamená to však, že by išlo o akúsi tretiu bytosť medzi heterosexuálnou a lesbickou ženou. „Sexualita ženy nie je ostro vyhranená,“ hovorí doktor Miroslav Plzák, „preto sa dokáže v istých situáciách eroticky orientovať aj na ženu.“ Zvlášť, keď je pri tom muž a milovanie s inou ženou je len dráždivým doplnkom spoločného sexu. Podľa ankety medzi nemeckými ženami v Mníchove si údajne až 24,2 % túži takýto erotický zážitok vyskúšať.

   Ako si však vysvetliť to, že napríklad spevák Michael Jackson bol dvakrát ženatý, je otcom detí a predsa sa opakovane dostáva do podozrenia z obťažovania maloletých chlapcov?

 Čo si máme myslieť o tom, že speváčky ako Madonna, Britney Spearsová a Christina Aguilerová sa na odovzdávaní hudobných cien vášnivo bozkávajú na ústa?

A čo si máme myslieť o titulkoch článkov „Bisexuál Charles?“, v ktorých je následník britského trónu opisovaný s vlastným sluhom v posteli? Pritom bol ženatý, má synov a jeho dlhodobá milenka sa stala aj jeho druhou ženou.

Všetko je inak

Na vysvetlenie týchto troch prípadov nepotrebujeme použiť termín „bisexualita“, ale skôr konkrétne fakty.

Ako nedávno vysvitlo, manželstvá Michaela Jacksona boli fiktívnou (a pre „manželky“ aj veľmi dobre platenou) zásterkou jeho neprirodzeného vzťahu k malým chlapcom. O tom, či išlo o pedofíliu, sa už nikdy nedozvieme, lebo zo všetkých súdnych sporov sa včas vyplatil.

Provokatívne bozkávanie speváčok pred televíznymi kamerami či fotografmi nie je nič iné, než snaha dostať sa „škandálom“ na prvé stránky bulvárnych plátkov. Svoj imidž na tom postavilo aj dievčenské spevácke duo Tatu z Ruska. Poučila sa od nich aj istá slovenská televízna moderátorka a takto vyfabrikovaný škandálik jej naozaj umožnil „päť minút slávy“, ako hovorieval Andy Warhol.

Čudné správanie následníka britského trónu opäť nevyžaduje bisexuálnu nálepku. „Náhodný sex s rovnakým pohlavím môže byť vyvolaný aj zvedavosťou“, hovorí doktor Miroslav Plzák. V prípade princa Charlesa sa tak priamo v paláci napĺňa jeho kompletné erotické vzdelanie, keďže jeho skúsenosti so ženami údajne začala kráľovskou rodinou zaplatená profesionálka.  

Znamená to, že bisexualita vlastne neexistuje? Mýlia sa tvorcovia dotazníkov, keď v anketách populárnych časopisov, ako je americký Details, nechávajú zvláštnu kolónku pre bisexuálov? A akých členov má potom vlastne „National Union of Jewish Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender Students“ v Spojených štátoch amerických?

Nerozhodnosť, tlak situácie, zvedavosť

Bisexualita

Toto sú v princípe tri okolnosti, keď jedinec prekročí bariéru pohlaví a miluje sa s príslušníkmi oboch. Osoby nejasného pohlavia sú pritom ľudstvu známe už tisícročia. V histórii najznámejším bol faraón Achnaton, ktorého znázorňovali so ženským poprsím, vzdúvajúcim sa bruchom a ženskými bokmi. Výzor kombinujúci mužské aj ženské črty mal znázorňovať dokonalú bytosť (mohli by sme ju nazvať „mužena“), ale genetici skôr usudzujú na chorobu zvanú Marfanov syndróm. Takýto čudný výzor mal aj známy stredoveký lekár Paracelsus. Podľa bádateľov, ktorí skúmali jeho pozostatky, to však veľmi pravdepodobne bola žena s mužskou podobou, ktorá celý život vystupovala ako muž. Nie je to ani dnes neznámy jav.

V roku 1993 prebehla nemeckou tlačou správa o päťročnom dievčatku, ktoré je vlastne chlapcom! Malej Stine sa totiž nevyvinuli vaječníky a maternica. Zato sa v podbrušku skrývali mužské semenníky. Vzhľadom k prevahe mužských hormónov sa ich lekári rozhodli vyoperovať a Stinu pripravovať na ženskú (hoci obmedzenú) životnú dráhu. Ďalším prípadom výnimky z pravidla bol aj muž z Čiech. Hoci bol otcom dvoch zdravých detí, chromozomálne (s pohlavnými chromozómami XX) mal byť ženou.

   V Indii tieto nejasné prípady riešia komunity takzvaných hidžier. Sú to nábožensky chránení muži, ktorí sa obliekajú i správajú ako ženy. Jedným z hlavných zdrojov ich obživy je prostitúcia. Im podobní (aj s prioperovanými prsiami) v posledných rokoch slávia úspechy v Thajsku, Turecku, ale aj Taliansku a v Brazílii. Sú exotickejší a vraj aj lepšie vedia, čo muži potrebujú. Opäť však nejde o bisexuálov, ale o mužov vystupujúcich ako ženy – teda transvestitov a transsexuálov.

   Profesor Peter Weiss k tomu dodáva: „Väčšina pacientov, ktorí za mnou prídu do ordinácie s problémom ´bisexuality”, sú vlastne všetci tzv. ego-dystónni homosexuáli, ktorí neprijímajú svoju orientáciu a pokúšajú sa ju zmeniť. Podľa štatistík minimálne 6-10 % heterosexuálov malo počas života aj homosexuálnu skúsenosť – väčšinou zo zvedavosti, v rámci experimentovania, len výnimočne pre dlhodobú depriváciu, napríklad vo väzení. Aj z klinickej praxe vieme, že takmer každý gay alebo lesbička sa v živote skúšajú heterosexuálne adaptovať a majú pohlavné styky aj s opačným pohlavím.“

   Termín bisexualita tiež hojne zneužívalo tzv. feministické hnutie. To je známe pozoruhodným analfabetizmom svojich aktivistiek v problematike sexu. Stredoškoláčky bývajú poučenejšie. A tzv. bisexualita mala umelo zvýšiť počet homosexuálnych prívržencov hnutia.

   Na záver jedna dobrá rada od profesora Petra Weissa pre každého, kto si so svojou sexuálnou orientáciou nie je istý, či istá. Bisexualita je len zásterka takýchto neistôt. Isté je, že patríte k tomu pohlaviu, ktoré máva erotické sny o tom opačnom…

Ak máte záujem o e-knihu od Gustáva Murína Abeceda sexu a erotiky alebo Telesná láska na každé písmeno, kliknite na:

www.martinus.sk