SPÄŤ
Bývanie a záhrada

Farby útulného domova podľa feng šuej

Od: Jana Vančová 14.8.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Učenie feng šuej  vám prezradí, ako prežiť pomocou farieb krajší život a ako môžu farby vplývať na našu psychiku, náladu i výkonnosť

O tom, že farby ovplyvňujú našu náladu a pocity, dnes už asi iba málokto pochybuje. Dôležitá však nie je iba farba oblečenia, pre ktoré sa rozhodneme a ktoré nosíme, ale mimoriadne  dôležitá je napríklad aj taká zdanlivá maličkosť, akými sú farby stien nášho príbytku. Viete, aká farba je pre jednotlivé miestnosti vhodná a aký má účinok?

podľa feng šuej

Biela farba

Biela farba je symbolom čistoty, nevinnosti a dokonalosti – začiatok i koniec všetkého… Túto farbu majú v obľube svedomití, úprimní a logicky premýšľajúci ľudia. Biela farba rozžiari a opticky zväčší každú miestnosť. Je mimoriadne vhodná pre miestnosti, kde je málo denného svetla. Veľmi dobré uplatnenie má v kuchyni, kúpeľni a do istej miery aj v detskej izbe. 

Žltá farba

Táto žiarivá farba je podľa feng šuej farbou rozumových schopností a súčasne bránou k novým informáciám. Má schopnosť pomáhať pri nízkom sebavedomí a hanblivosti, zlepšuje náladu a privoláva radosť a smiech. Žltá farba stien pomáha dobrému prúdeniu energie, podporuje myslenie, dokážeme sa pri nej lepšie sústrediť, príjemne sa pri nej zabávame a komunikujeme, máme optimistickejší pohľad na svet. To všetko sú vlastnosti, kvôli ktorým je žltá farba mimoriadne vhodná do pracovne, či obývačky.

Ružová farba

Feng šuej nás učí, že ružová farba je farbou nežnosti, láskavosti a snenia. Napriek tomu, že táto farba sama o sebe pôsobí veľmi nežne, spája v sebe energie červenej a bielej farby. Ľudia, ktorí sa radi obklopujú ružovou, neznášajú násilie a krutosť a radi by žili v pohodlnom svete podľa svojich predstáv – akoby na ružovom, romantickom obláčiku. Títo ľudia potrebujú mať vedľa seba silného a súčasne láskavého partnera, pri ktorom by mohli žiť bez obáv a strachu a na ktorého sa môžu vo všetkom spoľahnúť. Ak patríte k milovníkom ružovej, dobre urobíte, ak si ju vyberiete pre svoju kúpeľňu, či predsieň.

Červená farba

Táto farba je symbolom životnej energie. Má silu podnecovať, stimulovať a priťahovať opačné pohlavie. Má vplyv na krvný obeh, podporuje ho a zahrieva. Ak je červenej farby veľa, alebo je použitá nevhodne, môže vyvolávať nepokoj, nervozitu, agresivitu, aj bolesti hlavy. Ak ju chceme použiť v uzavretej miestnosti, mali by sme tak urobiť iba v takom prípade, kde je žiadúce zvýšené prúdenie energie. Červenú farbu by sme si nikdy nemali dávať do spálne, kde sa chceme pokojne vyspať a načerpať energiu!

Fialová farba

Fialová farba je veľmi silná a majú ju v obľube ľudia, ktorí majú sklon k veciam záhadným a tajomným. Treba ju používať veľmi rozvážne, pretože je to farba veľkej múdrosti, dobra a lásky. Ak patríte k tým, čo radi meditujú a cítite potrebu hlboko sa zamýšľať nad rôznymi vecami, ktoré prináša život, v tom prípade je fialová ideálnou farbou pre miestnosť, či priestor, kde sa zaoberáte takouto činnosťou. Ak by ste však hľadali vhodnú farbu pre váš pracovný kútik, zvoľte si inú farbu!

Modrá farba

V tomto prípade je dôležité, či ide o bledomodrú alebo tmavomodrú farbu. Podľa feng šuej bledomodrá farba symbolizuje pokoj a zmierenie. Navodzuje pocit rovnováhy, pobáda nás k pokoju a odpočinku. Bledomodrú farbu majú radi ľudia, ktorí sú tak trochu nerozhodní. Táto farba vytvára a šíri dobrú energiu – je vhodná do kúpeľne i spálne a ak hľadáte vhodnú farbu na posteľnú bielizeň, bledomodrá je správna!

Tmavomodrá farba je obľúbenou farbou oddaných a priateľských ľudí, ktorí si však vysoko cenia svoju nezávislosť. Tmavomodrá farba pomáha k realizácii prianí, inšpirácií, povzbudzuje oddanosť a spravodlivosť. Ak sa potrebujete veľmi sústrediť na svoju prácu, použite modrú farbu do svojho pracovného kútika – bude tam harmonické prostredie.

Oranžová farba

Ak milujete oranžovú, patríte k hrdým a nezávislým ľuďom, ktorí majú optimistickú povahu, sú kreatívni a milujú slobodu. Táto farba zbavuje ľudí obáv a depresií – ak je použitá v interiéri, dobre pôsobí na komunikáciu, povzbudzuje otvorenosť a príjemné vystupovanie i milý prístup k ľuďom. Ak si takúto farbu vyberiete do obývačky, podporíte v nej pocit pohody a dobrej nálady.

Zelená farba

Táto farba symbolizuje harmóniu a vyváženosť. Je to farba živej prírody, jej harmónie, neustáleho vývoja a prirodzenosti. Táto farba je neutrálna a možno ju úspešne použiť v akejkoľvek miestnosti svojho bytu. Možno pri nej variť, relaxovať alebo pracovať – vždy sa budeme cítiť príjemne.

Hnedá farba

Hnedú farbu uprednostňujú ľudia, ktorí majú radi svoju rodinu, tradície a stabilitu. Uprednostňujú pokoj a dobré, spoľahlivé zázemie, kladú dôraz na zdravie svoje i svojej rodiny. Tí, ktorí majú radi hnedú farbu, robia všetko s citom a uvážene, neznášajú zhon – ten ich ubíja. Ak máte radi hnedú farbu, veľmi príjemne pôsobí na nábytku, doplnkoch, ale aj na sedacej súprave.

Sivá farba

Máte radi sivú, či šedú farbu? V tom prípade patríte k tým, ktorí neradi o sebe zbytočne veľa prezrádzajú. Radšej sú nenápadní, neutrálni a možno aj vďaka tomu sa im podarí často získať to, po čom túžia. Táto farba nie je ani svetlá, ani tmavá, nikoho nedráždi, ani neprovokuje a výborne sa kombinuje s inými farbami. Výborná a upokojujúca je napríklad kombinácia bielej a sivej. Zaujímavé nálady však možno vyvolať aj kombináciou sivej s rôznymi inými farbami.

Čierna farba

Ľudia, ktorí majú radi čiernu farbu, bývajú často veľmi sebavedomí a rozvážni, ale často si ju vyberajú aj tí, ktorí sa sklamali, smútia, alebo skrátka, nemajú dobrú náladu. Čierna farba podľa feng šuej symbolizuje veci skryté, záhadné a nepoznané. Čierna farba na olbečení vzbudzuje aj autoritu a určitú nezávislosť. Pokiaľ ide o interiér, čierna určite nie je vhodná farba na steny, ale zaujímavo vyzerajú čierne doplnky k farebným stenám domu či bytu, ktoré sa takto pekne vynímajú.

womangalérie VŠETKY