Feng šuej – Symboly, ktoré prinášajú úspech

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo je vo východných kultúrach obľúbeným symbolom drak? U nás síce skôr pripomína zlo, ktoré má v rozprávkach často podobu draka, ale na východe je považovaný za všemocný symbol úspechu a šťastia, ktorý patrí medzi najsilnejšie aj vo feng šuej. Prináša vraj pôžitok z dračieho vesmírneho dychu.

prinášajú úspech

 

Dračí dych

prinášajú úspech

Soška alebo obrázok draka má veľmi silnú povzbudzujúcu energiu jang, preto je vhodný najmä do pracovní, kancelárií, či študovní. Nevhodný je do spálne. Jeho silu znásobíte, keď ho zavesíte na východnú stenu. Ak ste sa rozhodli pre sošku draka, nemala by byť z kovu. Ideálne je sklo, drevo, keramika.

V Číne sú obľúbené, napríklad, aj stoličky s operadlom, na ktorom je vyrezaný alebo zobrazený drak. Nábytok so symbolmi draka veľmi zvýši energetickú hladinu najmä tým, ktorí sa narodili v roku draka. Ale treba byť opatrní, pretože priveľmi silná jednostranná energia môže pôsobiť naopak, ako by sme si želali. Mimoriadne šťastie prinášajú vystavené keramické misky so zobrazením draka.

Nebeský fénix

prinášajú úspechTento prekrásny vták – kráľ všetkých operencov symbolizuje prílet nových možností, ktoré smerujú k prosperite a k úspechu. V čínskej mytológii je družkou nebeského draka. Dekorácie, na ktorých je vyobrazený drak s fénixom patria k bežných ozdobám počas svadobnej hostiny a majú priniesť šťastné manželstvo.

Ak chcete aktivovať prosperitu vo vašej kancelárií alebo pracovni, ideálne je umiestniť obrázok fénixa v južnom kúte miestnosti. Nemusí to však byť len fénix, pomôžu aj obrázky iných druhov majestátnych vtákov. Do kancelárií nepoužívajte spoločné obrázky draka s fénixom.

Psy a tiger

prinášajú úspechUrčite ste už videli na fotografiách alebo vo filmoch z Číny sochy psov fu. Väčšinou stoja pred vchodmi do chrámov, ale aj reštaurácií, či domov. Pôsobia ochranne, samozrejme, vtedy ak sú nasmerované von, nie smerom k domu.

Milý biely tiger, ktorý je v mytológii druhým ja draka a jeho najlepším priateľom, symbolizuje ochranu. Najpoužívanejšie sú keramické sošky tigra alebo podobnej mačkovitej šelmy. Umiestnená by však nemali byť priamo v kancelárií, ale pred ňou, aby vás „strážil“. Tesákmi a pohľadom vás ubráni pred nepriateľmi, intrigami, ale i neúspechom.

-sz-