Kreatívne nápady do bytu, ktoré musíte vidieť!

Kreatívne triky ako ozvláštniť byt, ušetriť priestor, či využiť starý nábytok sú vítanou inováciou. Navyše, keď zapojíme vlastnú tvorivosť, môžeme ušetriť množstvo financií.

Tieto kreatívne nápady do bytu sa oplatí vyskúšať. Šetria priestor a vyzerajú štýlovo:

Dajme posteľ do výšky

Koľko priestoru zaberajú postele! Keď ich vyvýšime, dostaneme ďalší priestor, ktorý môžeme efektívne využiť. Pod posteľou nemusia byť len úložné priestory, ale môžeme si tu vytvoriť vlastnú pracovňu, či relaxačný kútik – podľa toho, do akej výšky ju chcete umiestniť. 

Použime magnety

Viaceré kreatívne nápady do bytu využívajú magnety. Zaujímavou ideou je nad kuchynskou linkou alebo nad umývadlom v kúpeľni umiestniť magnetické pásy, na ktoré jednoducho priložíme kovové potreby, riady, hrnčeky a máme o poriadok postarané. Alebo naopak – využime kovové časti nábytku a pripnime k ním silnými magnetmi poličky, menšie kvetináče, dekorácie. Veľmi praktické a originálne riešenie.

Uvažujme multifunkčne

Konferenčný stolík nemusí byť len konferenčným stolíkom. Taburetka nemusí byť len taburetkou, ani priestor pod schodmi nemusí zostať nevyužitý. Všade na spomínaných miestach môžu byť úložné priestory, ktorých nikdy nie je v domácnosti dostatok. A určite nájdeme ďalšie miesta.

Zavesme doplnky a potreby

Moderné kreatívne tipy do bytu majú jedno spoločné: zväčšenie podlahovej plochy. To sa dá aj bez zväčšenia samotného obytného priestoru tým, že veci, ktoré mávame na zemi zavesíme. Hovoríme v prvom rade o taškách, kabelkách, topánkach, hračkách.

stock.adobe.com

Nemusia to byť však len maličkosti. Aktuálnym trendom, ktorý je zároveň dekoratívny i praktický, je bicykel na stene. Na jeho zavesenie sa používajú háčiky pevne ukotvené v stene. Videli sme však už aj policu, ktorej spodná časť tvorila držiak kostry bicykla a na nej boli uložené kvety. Zaujímavá dekoratívna kombinácia však? Navyše, opäť máme kus podlahy, kde pôvodne stával bicykel voľný.

Mohlo by vás zaujímať

6 trikov, ako dodať kúpeľni luxusný vzhľad

Na luxusnejšiu kúpeľňu nemusíme minúť celý „majland“. Existuje zopár fínt, ktoré z našej bežnej priemernej  kúpeľne vyčarujú oázu relaxu a hygieny na podstatne vyššej úrovni. Tu sú … Čítaj ďaľej

Stolčeky na opierky na gauč

Opierky na ruky na gauči sa dajú využiť aj ako príručný stolík. Stačí, keď si vytvoríme z troch drevených latiek „stolček“, ktorý na opierku jednoducho nasunieme. Potom si môžeme lepšie vychutnať večerný drink či dezert, ale takýto stolček môžeme použiť aj na položenie notebooku pri práci.