SPÄŤ
Cestovanie

Zoberte si plavky a užite si leto na južnej Morave!

Od: Henrieta Karabova 27.7.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Odpočinok a občas trochu adrenalínu – to je ideálna kombinácia ako tráviť čas v lete. Uvoľniť sa, oddýchnuť si a  každodenné starosti nechať za hlavou. Všetko nájdete omnoho bližšie ako by ste čakali. Najmodernejší aquapark v Česku, Aqualand Moravia, sa totiž nachádza len pár kilometrov od slovenských hraníc a ponúka celoročne hneď 12 bazénov, 20 tobogánov a šmýkačiek, 24 sáun a procedúr. Slnko, voda, relax, adrenalín a najmä zábava pre deti aj dospelých. To je skrátka leto, ako sa patrí!

leto na južnej Morave

Ako stráviť príjemný deň s rodinou alebo priateľmi? V Českej republike nájdete miesto, kde môžete spojiť hneď niekoľko zážitkov naraz. Adrenalín, relax, masáže, chutné jedlo a drinky. Aqualand Moravia sa nachádza asi štyridsať minút od hraníc v turistickej lokalite južnej Moravy s nádherným výhľadom na Pálavu.

Schladiť sa a užiť si kopec zábavy návštevníci môžu v jednom z 12 bazénov s celkovou plochou až tritisíc metrov štvorcových a následné občerstvenie nájdu v jednom zo špeciálnych vodných barov. O ich zábavu sa po celé leto stará skúsený animátorský tím. Ak by sa niekomu málilo, môže sa zapojiť do penovej párty alebo si vychutnať netradičnú masáž na čerstvom vzduchu pri bazénoch.leto na južnej Morave

Súčasťou aquaparku je aj centrum Forum Romanum Wellness. V rímskych kúpeľoch je 24 sáun a procedúr a každú nedeľu sa organizuje aj detské saunovanie, ktoré je ideálne pre posilnenie imunity najmenších saunérov. Pre ich rodičov je v túto dobu jednoduché si objednať masáže alebo sa schladiť v unikátnej Kryokomore za teploty až -140 stupňov Celzia.

To ale neznamená, že do aquaparku mieria len priaznivci pokojnej relaxácie. „Nadšencom adrenalínu navyše ponúkame 20 tobogánov. Navštíviť môžu atrakcie, ktoré sme pomenovali Abyss, Boomerango či Kamikadze. Mnohými z nich je možné presvišťať  na špeciálnych nafukovacích člnoch aj vo dvojici alebo dokonca v trojici,“ opísal riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

leto na južnej Morave

Po dni plnom zábavy ale človek rýchlo vyhladne. Čo potom? „Najväčšia reštaurácia v areáli je Imperium Restaurant s kapacitou 580 miest. Prelína sa zastrešenou časťou s letnou terasou. Zážitok z jedla potom dokreslí nádherný výhľad na Pálavu a Mušovské jazerá,“ priblížil Pavlacký.

Návšteva najmodernejšieho aquaparku v Česku nemusí byť len na jediný deň. Priamo pri areáli Aqualandu Moravia sa totiž nachádza novo vybudovaný hotel Aqualand Inn. „Hostia sa môžu tešiť aj na zážitok počas raňajok, keď kuchár pripravuje pokrm priamo pred nimi, alebo napríklad na večernú pohodu pri dobrom víne v našom Lobby bare,“ dodal Pavlacký.

leto na južnej Morave

Najväčšou novinkou tohtoročnej letnej sezóny je však Cirkusové leto. Každý návštevník Aqualandu Moravia ho môže zažiť na vlastnej koži hneď po kúpaní. Žonglovanie, hula hop, visutá hrazda, ale aj tigre, papagáje, alebo pumy. Národný cirkus Jo-Joo  bude dočasne sídliť priamo pri areáli a má pripravené cirkusové predstavenia počas celého leta.

leto na južnej Morave

Návštevníci, ktorí chcú rovno skočiť do vody alebo na tobogán, si môžu pomôcť nákupom vstupeniek na e-shope. Okrem rýchlejšieho odbavenia pri vstupe nepremeškajú zaujímavé  ponuky a akcie bez nutnosti platby na mieste.

womangalérie VŠETKY