Chystáte sa na letnú svadbu?

Prinášame vám užitočné rady, ktoré určite oceníte pri výbere šiat na letnú svadbu

Letné svadby sa stali čoraz viac obľúbenými a nie je tajomstvom, prečo. Letné počasie dovoľuje rozmanitosti a originalite zvolených šiat vyniknúť viac než v inom období. Avšak aj v tom prípade si treba dať obzvlášť pozor na ich voľbu. Väčšina pozvánok udáva aj požadovaný dress code, ktorý určí, či majú byť vaše šaty formálne, alebo skôr ležérnejšie.

letnú svadbu

Neformálna záhradná svadba

V prípade neformálnej svadby si pokojne môžete obliecť aj dlhé šaty po zem alebo kokteilové šaty v sviežich svetlých farbách. Skúsiť môžete aj kombináciu sukne a ľahučkého topu. Tu je totiž dress code uvoľnenejší než na klasickej formálnej svadbe. Materiál zvoľte radšej ľahší a vzdušný, budete sa tak v šatách cítiť príjemne po celý deň. Držte sa skôr jemnejších, romantických farieb, no nič nepokazíte ani mierne výraznejšími. Rozhodne sa ale vyhnite bielej a čiernej farbe šiat. Namiesto klasických lodičiek si môžete obuť aj sandáliky na podpätku alebo pohodlnejšiu verziu nízkych sandálikov.. Kabelka by mala byť za každých okolností menšia, ideálne listová do ruky, alebo model na elegantnej retiazke.

Mohlo by vás zaujímať

Svadobné líčenie – Romantická do posledného detailu

Vysnívali ste si svadbu ako z rozprávky? Inšpirujte sa romantickým lookom podľa vizážistu Tomáša Vidu, v ktorom slovenská herečka Mária Havranová pôsobí ako princezná. Prirodzene … Čítaj ďaľej

Formálna luxusnejšia svadba

Bohatá výzdoba a nesmierna elegancia nevyjdú z módy nikdy. Ak vás čaká takáto luxusnejšia svadba, dbajte aj na vhodný výber outfitu. Investujte najmä do šiat z kvalitného materiálu vo vhodnom strihu. Na formálnejšiu svadbu sa hodia napríklad hodvábne šaty, doplnené o výraznejšie šperky a topánky na vysokom podpätku. Čo sa farieb týka, zvoľte radšej miernejšie kombinácie alebo jednofarebné modely. Takisto ako pri záhradnej svadbe, aj tu zabudnite na šaty v bielej a čiernej farbe.  Sú nevhodné, a postarali by sa vám o poriadne faux pas.

Vizáž

Tým, že ide o letnú svadbu môže byť vizáž uvoľnenejšia. Zvoľte radšej ľahký mejkap a jemnejšie líčenie, v príjemných teplých tónoch. Oceníte ho najmä počas horúceho letného dňa. Navyše, veľa zbytočného mejkapu by pôsobilo nevkusne a určite nechcete, aby sa vám počas obradu začala tvár „roztekať“. Vlasy si môžete zopnúť do romantického uzla alebo natočiť a vlny nechať voľne padnúť. Taktiež, nezabúdajte, že v prípade záhradnej svadby budete počas celého eventu na priamom slnku. Preto sa nezabudnite chrániť vhodnými prípravkami.

Nina Murárová

Il. fotografia: pinterest.com

Galéria: Twinset, Kara, Pietro Filipi, Cellbes, Ziaja, Biorganica.cz